Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İş makineleri Gaziantepspor'u bastı!

Gaziantepspor'un antrenmanlarını yaptığı Celal Doğan Tesisleri'nin bulunduğu yerin imar planında yol gözüktüğü gerekçesiyle, tesisin içinden geçecek yolun çalışmalarına başlandı.

İş makineleri Gaziantepspor'u bastı!

Tesisin yanında evi bulunan Erkan Ergül'ün şikayeti üzerine bölgeye gelen iş makineleri çalışmalara başladı. Tesisin içinden yol geçmesini istemeyen Gaziantepspor yönetimi de Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği'nin duruma el koymasını istedi.

Gaziantepspor Genel Müdürü Ufuk Şepik, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, birtakım değişikliklerle yol güzergahının değiştirilebileceğini belirterek, "Belki ikili diyaloglarla birçok şeyin değiştirileceğini düşünüyorum" dedi.

Gaziantepspor'un şehrin takımı olduğunu anlatan Şepik, şöyle devam etti:

"Dünyanın her yerinde belediyeler takımlara destek verip tesis yaparken, iki defa uyarıldıktan sonra üçüncüsünde tesisimizin içinden yol geçmesi için çalışma başlatıldı. Başlatılan çalışma neticesinde tesisimizin tel örgüleri, elektrik direkleri yıkılma aşamasına geldi.

Celal Doğan Tesisleri kişilerle özdeşleştirilemez. Celal Doğan'ın belediye başkanlığı döneminde yaptığı bu tesisler, Gaziantep şehrinin tesisleridir. Tesisleşmenin Türkiye çapında çok önemli olduğunu söylüyoruz. En önemli tesisleşmenin yaşandığı Gaziantepspor Kulübü'nün tesisinin bu şekilde zarar görmesini içimize sindiremiyoruz. Bir takım değişikliklerle yol güzergahının değiştirilebileceğini düşünüyorum."

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Gaziantep Valiliği'nden destek beklediklerini ifade eden Şepik, "Bu tesiste yıllardır futbolcu yetişiyor. Bundan sonra da yetişeceğini düşünerek, olayı üzüntüyle karşılıyorum. Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz" diye konuştu.

-"6 yıl önce ihtar çekilmiş"

Ev sahibi Erkan Ergül de 6 yıl önce çeşitli kurum ve kuruluşlarla yazışarak evinin önündeki yolun yapılmasını istediğini belirtti.

Konuyla ilgili Gaziantepspor'a 6 yıl önce ihtar çektiğini aktaran Ergül, şunları kaydetti:

"Fakat hiçbir işlem yapılmadı. Bunun cezai yaptırımının olacağı yönünde Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl'a bilgi verildi. İbrahim bey, '2011 yılının mayıs ayında gerekli işlemlerin bir hafta içinde yapılacağını' bildirdi. Ama yapmadı, konuyla ilgilenilmedi. Olay bugüne kadar sürdü. Yol yapılmadığı için evimi kullanamıyorum."

AA muhabirinin sorusu üzerine Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da çalışmanın mahkeme kararı üzerine başlatıldığını kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!