Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İş dünyasının arama motorundan yeni Covid 19 uygulaması

İş dünyasının önde gelen STK ve üniversitelerinin desteği ile kurulan www.yerliara.com Koronavirüse karşı mücadele eden firmaların aranıp bulanabileceği özel bir platform açtı.

İş dünyasının arama motorundan yeni Covid 19 uygulaması

Kısa sürede 200'e yakın firmanın eklendiği platformda solunum cihazından, maskeye, tıbbi ürünlerden gıdaya kadar birçok firmayı bulmak kolay hale geldi. Aynı zamanda Türkiye'nin bu alandaki üretim kabiliyet haritasını da çıkaran yerliara.com şehirlerin kendi içlerindeki potansiyellere de ulaşmayı hedefliyor. Uygulamaya gitmek için tıklayın 
 
22 BİN FİRMAYA ULAŞTI

KOBİ'leri, yazılım firmalarını ve girişimcileri bir araya getiren "yerliara.com" Türkiye'nin ilk yüksek teknolojili ürün, yazılım ve girişimci arama motoru ve sosyal medyası olarak tasarlandı. Veri tabanında bugün itibariyle 22 binden fazla firma ve on binlerce ürün barındıran Yerliara.com'un çözüm ortakları arasında İSO, İTÜ Arı Teknokent, İMSAD, TAYSAD, EVSİD, TİAD ve PAGEV gibi 20'ye yakın güçlü kurum yer alıyor. Çok sayıda akademisyen, editör ve araştırmacının katkı sağladığı proje, çözüm ortaklığı noktasında da pek çok organize sanayi bölgesi ve sivil toplum kuruluşundan destek aldı. Lokasyon bazlı arama özelliği de bulunan platform bu yönüyle alanında ilk. Türkiye'de ciddi bir eksik olarak karşımıza çıkan ürün ve şirket bazındaki yerlilik oranlarının ölçümlenmesi "yerliara.com" sayesinde sağlanacak. Takip edilebilir ve düzenli olarak açıklanan bir endeks oluşturulacak. Bu sayede Türkiye'nin ürün ve sektör bazındaki yerlilik karnesi düzenli olarak incelenebilecek. Farklı dil altyapılarına sahip olan platform, Türk firmalarının ihracatına da katkı sağlamayı hedefliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!