İran Devrim Muhafızları terör listesine alındı

ABD, Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kuveyt ve Umman, İran Devrim Muhafızları'nın yanı sıra İran Devrim Muhafızları Kudüs Güçleri Komutanı Kasım Süleymani'nin de aralarında bulunduğu 9 kişiyi terör listesine aldı.

İran Devrim Muhafızları terör listesine alındı

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberinde, ABD, Suudi  Arabistan,Bahreyn, Katar, BAE, Kuveyt ve Umman'ın, Afganistan'daki Taliban'a  kolaylık sağladığı ifade edilen 3 İranlının da aralarında bulunduğu 9 kişiyi  terör listesine aldığı belirtildi.

Terör listesine alınan kişilerin kimliğiyle ilgili bilgi verilmeyen  haberde, terör listesine alma adımının, devletlerden ve terör örgütlerinden gelen  tehditler de dahil olmak üzere terör finansman ağları hakkındaki bilgileri  belirlemek, izlemek ve paylaşmak için ortak bir çaba çerçevesinde atıldığı ifade  edildi.

Öte yandan, Suudi Arabistanlı bir kaynağa dayandırılan aynı haberde,  Suudi Arabistan ve Bahreyn'in, İran Devrim Muhafızları'nın yanı sıra İran Devrim  Muhafızları Kudüs Güçleri Komutanı Kasım Süleymani ve İranlı Hamid Abdullahi ile  Abdurrida Şehlay'ı terör listesine aldığı aktarıldı.

Haberde, ABD Hazine Bakanlığının da daha önce Tahran'ın "yıkıcı ve  terörist" diye nitelendirilen faaliyetlerine maddi destek sağladıkları  gerekçesiyle devrim muhafızları ile söz konusu 3 kişi hakkında aynı uygulamada  bulunduğu kaydedildi.

Atılan adımla terör listesine alınan kişilerin ilgili ülkelerdeki mal  varlıkları dondurulmuş ve onlarla ilişki kurmak yasaklanmış oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!