Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Irak'ta 2. korona virüs vakası!

Irak'ın Necef kentinde bugün ilk korona virüsü vakasına rastlanmasının ardından ülkenin güneyindeki Zikar kentinde de virüs taşıdığı şüphesiyle bir Hindistan vatandaşı karantinaya alındı. Dünyanın dört bir yanından kötü haberler gelmeye deavm ederken vaka sayısı her geçen saat artıyor. İran'ın sadece Kum şlehrinde ölü sayısının 50'ye dayandığı haberleri gündeme bomba gibi düştü. İtalya salgından en kötü etkilenen Avrupa ülkesi oldu, ölü sayısı 7'ye çıktı. Afganistan, Irak, Umman ve Bahreyn'de de yeni vakalar görüldü ve koronavirüsün görüldüğü ülke sayısı 33'e yükseldi.

Irak'ta 2. korona virüs vakası!

Ülkenin güneyindeki Necef kentinde İran uyruklu bir kişide korona virüsü tespit edildiği açıklandı. Necef'in ardından Zikar kentinde korona virüsü taşıdığı şüphesiyle Hindistan uyruklu bir kişi karantinaya alındı. Korona virüsü taşıdığı sanılan kişi, kent merkezindeki el-Hüseyin Hastanesi'nde karantinaya alındı.

Yarıyıl sınavları ertelendi

Öte yandan ilk virüs vakasının yaşandığı Necef kentinde okullarda yarıyıl sınavları ileri bir tarihe ertelendi. Necef Eğitim Genel Müdürü Adil el-Basiysi, öğrencilerin sağlık durumunu göz önünde bulundurmak amacıyla, yarıyıl sınavlarının ileri bir tarihe kadar ertelendiğini söyledi.

UMMAN'DA KORONA VİRÜSÜ PANİĞİ

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya hızla yayılan korona virüsü Körfez ülkelerinde yayılmaya devam ediyor. Umman Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede ilk korona virüsü vakasına rastlandığı duyuruldu. Virüs teşhisi konulan 2 Ummanlı kadının İran'ı ziyaret ettiği belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!