Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Irak'ın ithalatında Türkiye ilk sırada"

Verdiği seminerler ile üyelerine önemli yararlar sağlayan Uludağ İhracatçı Birlikleri, Irak Ülke Bilgilendirme Semineri ile ülkenin ekonomisi, yatırım olanakları ve ihracatı hakkındaki bilgileri üyeleri ile paylaştı.

''Irak'ın ithalatında Türkiye ilk sırada''

Ekonomi Bakanlığı Irak Ülke Masası Sorumlusu ve İhracatı Geliştirme Uzman Yardımcısı Yavuz Selim Özden'in konuşmacı olarak katılığı seminerde, Irak'a yapılacak ticarette ve işlerde atlanmaması gereken önemli detaylar paylaşıldı.

"IRAK'IN İTHALATINDA TÜRKİYE İLK SIRADA"

Irak'a geniş bir coğrafyadan ithal ürün girerken Türkiye, Irak'ın ithalatında yüzde 22 oranıyla ilk sırada yer almaktadır. Türkiye'yi sırasıyla İran, Çin ve ABD takip etmektedir. Türkiye'nin ülkeye ihracatında, ihraç edilen ürünler beyaz eşya, demir- çelik, ev tekstili, gıda işleme makineleri, inşaat malzemeleri gibi değişik sektör ürünlerinden oluşmaktadır.
Gıda sektöründe kanatlı etleri, bakliyat, sert kabuklu meyveler, yaş meyve sebze, şekerli ve çikolatalı mamuller başlıca ihraç ettiğimiz ürünlerdir. Irak' da, İran'ın ürün kalitesinin beğenilmemekte olup, Türk ürünlerinin kalitesi Irak' da takdir edilmektedir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!