Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Irak Cumhurbaşkanı'ndan Trump'a yanıt: İzin istemedi

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, ülkedeki ABD askerlerinin anlaşma sonucu orada bulunduğunu ama Başkan Donald Trump'ın 'İran'ı izleme görevi için' kendisinden izin istemediğini söyledi.

Irak Cumhurbaşkanı'ndan Trump'a yanıt: İzin istemedi

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, ABD Başkanı Donald Trump'ın Irak'taki askeri varlıklarını İran'ı izlemek için kullanacakları yönündeki açıklamasına yanıt verdi. Başkent Bağdat'taki bir forumda konuşan Salih, Irak'taki ABD askerlerinin iki ülke arasındaki anlaşma gereği ve terörle mücadele amacıyla orada bulunduğunu vurguladı. Salih, Irak'ta konuşlu ABD askerlerinin 'İran'ı izlemesi' için ise kendilerinden izin istemediğini açıkladı.

Trump, CBS kanalına dün verdiği demeçte Irak'tan İran'ı vurup vurmayacağına ilişkin bir soruya şu yanıtı vermişti: "Hayır, tek isteğim İran'ı izleyebilmek. Irak'ta inanılmaz ve pahalı bir  askeri üssümüz var. Çekilmek yerine sorunlu Ortadoğu'da her yeri izlemek için  mükemmel bir yer. Birçoğu bunu anlamıyor, izlemeye devam edeceğiz ve nükleer  silahlar yapılıp yapılmadığını önceden bileceğiz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!