iPhone XR için kötü haber!

12 Eylül'de düzenlenen etkinlikte birlikte tanıtılan iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri ile ön plana çıkan Apple, geçtiğimiz günlerde satışa çıkardığı uygun fiyatlı iPhone XR satışları için bir hayli umutlu.

iPhone XR için kötü haber!

Hatırlayacağınız üzere, Apple'a yakın kaynaklardan gelen bilgiler doğrultusunda, büyük umutlarla piyasaya sürülen  XR modelinin üretiminin yavaşlatılma kararı alınmıştı. Ön siparişlerdeki büyük ilginin cihazın piyasaya sürülmesinin ardından devam etmediğini vurgulayan Apple'ın, iPhone XR üretimini daha da azaltacağı ortaya çıktı.

Analistler, ön siparişlerdeki büyük ilgiyi göz önünde bulundurarak iPhone XR üretimi için önemli tahminlerde bulunmuşlardı. Tahminlere göre Apple bu yıl içerisinde toplamda 90 ila 95 milyon iPhone XR üreteceği belirtiliyordu.

Fakat, son yaşanılan gelişmeleri dikkate alan analistler yeni bir rapor daha yayınladı. Yayınlanan raporda Apple'ın uygun fiyatlı amiral gemisinin üretimini 74 milyon üniteye indirmesi gerektiği vurgulandı.

Analistlere göre, iPhone XR, Bekarlar Günü'nde yüzde 10 ve yüzde 15′e varan indirimler sonrasında Çin'de en çok satan akıllı telefon olmuştu. Söz konusu bu durum XR satışlarını bir nebze pekiştirsede, kullanıcıların büyük çoğunluğu halen tercihini iPhone 8 modelinden yana kullandığını görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde Kantar Worldpanel tarafından yayınlanan veriler doğrultusunda, üçüncü çeyrekte en çok satılan telefon modelinin yüzde 9,4'lük oranla iPhone 8 ve 8 Plus modellerinin olduğunu özellikle belirtmişti.

iPhone XR satış rakamları ile iPhone XS ve XS Max'e yetişti!

Fakat her ne kadar analistler tarafından iPhone XR üretiminin daha da yavaşlatılacağı ön görülse de, son bir ay içerisinde gerçekleşen XR satışları, iPhone XS Max ve XS modellerine yetiştiğini de özellikle belirtelim.

iPhone XR özellikleri

749 Dolar fiyat etiketine sahip olan 6.1 inçlik iPhone Xr, 999 Dolar fiyat etiketine sahip 5.8 inçlik iPhone Xs modelinden 250 dolar daha uygun fiyatlı. iPhone XR modelini detaylıca incelediğimiz inceleme videomuzu da aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!