iPhone X kamera camı çatlıyor mu?

iPhone X, sahip olduğu kamerası ile tüketicilerin övgüsünü almayı başardı. Lakin bazı Apple kullanıcıları, iPhone X kamera camı çatlaması sorunu ile karşı karşıya. Peki çatlamanın sebebi ne?

iPhone X kamera camı çatlıyor mu?

Havaların soğuması ile birlikte birçok Apple kullanıcısı, kamera camlarının çatlama sorunu ile karşı karşıya. Ocak ayından itibaren yükseliş gösteren cam çatlaması şikayeti, halen çözüme kavuşturulabilmiş değil.

Apple'ın resmi forumlarında konu açarak şikayetlerini dile getiren kullanıcılar, aldıkları iPhone X'i hiç düşürmediklerini ve kamera camlarının durup dururken çatladığını ifade etti. Hatta bazı kullanıcılar, daha alalı birkaç ayı geçmeyen telefonlarında bu sorunla karşılaştıklarını belirtti.

Apple'ın resmi dokümantasyonuna göre iPhone X, kullanım halinde iken 0 derece ile 35 derece arasında çalışabiliyor.

Kullanılmıyor iken bu değerler en düşük -22, en yüksek 45 derece oluyor.

Öte yandan bazı kullanıcılar, belirtilen sıcaklıkların çok altında cihazlarını kullandıklarını ve herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını belirtiyorlar. Dolayısıyla durum, hava şartlarından dolayı kaynaklanmıyor olabilir.

Apple'ın yolunu tutan kullanıcılar, belirttiklerine göre cihazlarını garanti kapsamında onartamadılar.

Forumlarda yazışan kullanıcılar; onarım için AppleCare kapsamında 99$alındığını belirtirken, AppleCare paketi almayan kullanıcılar için 549$ talep edildiğini belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!