iPhone'un yeni sorunu can sıktı!

Apple tarafından sınırlı sayıdaki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus model akıllı telefonlarda kullanıcıların canını sıkan bir sorun olduğu doğrulandı. İşte, iOS 11.3 ve üstü sürümlerde ortaya çıkan iPhone 7 mikrofon sorunu hakkındaki detaylar.

iPhone'un yeni sorunu can sıktı!

iPhone 7 mikrofon sorunu nasıl çözülecek?

Bu hafta Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları için dağıtımı gerçekleştirilen şirket içi belgelerin elde edilmesi ile iPhone 7 mikrofon sorununun varlığı resmiyet kazanmış durumda. Şirket, etkilenen kullanıcıların aramalar sırasında gri görünen hoparlör tuşu ile karşılaşabileceklerini ifade ediyor. Ek olarak, kullanıcıların aramalar veya FaceTime görüntülü aramalar sırasında duyulamaması da sorunlar arasında.

Yetkili servislerin ilk olarak kullanıcılara herhangi Bluetooth kulaklıkların ya da bağlı diğer ses aksesuarlarının bağlantısını kesmelerini veya kapatmalarını istemeleri belirtiliyor. Bu adımlar sonrasında da sorunun devam edip etmediğinin anlaşılması hedefleniyor.

Hoparlör tuşu, arama sırasında gri görünmeye devam ederse servis sağlayıcıların ses tanılamalarını başlatması gerekiyor. Etkilenen cihazlarda "cihaz dock tespit edemedi" veya "aksesuar desteklenmiyor" uyarılarının gözükmesi durumunda ise cihaza tamir yolu gözüküyor.

Eğer iPhone 7 veya iPhone 7 Plus cihazın garantisi sona ermişse ise servis sağlayıcının bu sorun için ücret talep hakkı da bulunuyor. Apple tamirin ücretsiz yapılıp yapılmayacağı konusunu belgelerde belirtmemiş durumda. Öte yandan, cebinizden para çıkma ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.

iOS 11.3 ve üstü yazılım güncellemeleri sonrasında bazı cihazlarda neden bu sorunun ortaya çıktığı bilinmiyor. Güncellemenin bir şekilde donanım sorununa yol açması ise düşündürücü. Ayrıca şirket, hala sorunu herkese açıklamış değil.

Apple son dönemde yazılım sorunları ile uğraşmaktan bir türlü kendisini kurtaramıyor desek yeridir. Umarız ki şirket, yeni özelliklerden çok kararlılığa odaklanma stratejisini benimsediği iOS 12 ile kullanıcıları üzmez.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!