Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

iPhone satışları yüzde 20 düştü!

Çin'de Apple'ın iPhone satışları 2018 yılının son çeyreğinde yüzde 20 oranında düştü.

iPhone satışları yüzde 20 düştü!

Çin'de Apple'ın iPhone satışları 2018 yılının son çeyreğinde yüzde 20 oranında düştü. Pazar araştırma firması IDC'nin yayınladığı rapora göre Çin halkı yerli malı Huawei telefonlarına aynı dönemde yüzde 23 daha fazla rağbet gösterdi.

Rapor, Apple CEO'su Tim Cook'un iphone satışlarının 2018 son çeyreğindeki düşüşü hakkında Çin pazarının rolünü açıklar nitelikte. 

iPhone satışları yüzde 20 düştü!

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin'de yapılan araştırmaya göre Apple'ın akıllı telefon satışlarında 2018'in son çeyreğinde yüzde 19, 9 oranında düşüş gösterirken, Huawei'nin yüzde 23,3 oranında büyüdüğünü göze çarpıyor.

Rapora göre Apple'ın pazar payının bir önceki yıla göre yüzde 12.9'dan yüzde 11.5'e düştü. Buna ek olarak Apple, elinde tuttuğu iPhone kullanıcılarını da mutlu etmeyi başaramıyor. 

FaceTime'da yapılan grup sohbetlerinde aramaya yanıt verilmese dahi karşı tarafın aradığı kişiyi dinleyebilmesine izin veren bir sistem açığının ortaya çıkmasının ardından Apple bir kez daha bir sorun ile gündeme gelmişti.

Ancak bu sorunu çözmek adına güncelleme yayınlayan Apple, daha büyük sorunları beraberinde getirdi. FaceTime görüşmeleri ile ilgili hatayı çözmek için kullanıma sunulan iOS 12.1.4 güncellemesi, Wi-Fi ve hücresel veri sorunlarını beraberinde getirmiş durumda.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!