Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

iPhone genç kadının ölümüne yol açtı

Çin'den gelen bir habere göre iPhone 5, evlilik arifesindeki genç bir kadının ölümüne yol açtı.

iPhone genç kadının ölümüne yol açtı

Daha önce akıllı telefonların, bataryalarının patlamasıyla ciddi yaralanmalara yol açtığına şahit olmuştuk. Buna örnek olarak geçtiğimiz hafta Galaxy S3'ün bataryasının patlamasıyla yaralanan genç kadını gösterebiliriz. Ancak bu seferki olay bunlarla kıyaslanamaz bile. Çünkü bu seferki olay bir genç kadının ölümü ile sonuçlandı. Çin'den gelen haberlere göre 23 yaşındaki hostes Ma Ai Lun, telefonu şarjdayken gelen bir aramayı cevaplamak istediği anda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Bu olaydan sonra yapılan incelemeler sonucunda genç kadının ölümüne elektrik akımının sebep olduğu onaylandı. Ancak asıl önemli olan konu ise bu elektrik akımının iPhone 5 kaynaklı mı yoksa şarj cihazı kaynaklı mı oluştuğu. Şimdilik uzmanlar bu konuyu da detaylı bir şekilde araştırıyor. Çünkü kullanılan şarj cihazının orijinal olup olmaması önemli bir konu.
Öte yandan kurbanın kız kardeşi ise diğer kullanıcıları iPhone 5 şarja takılı iken kullanmamaları konusunda uyardı. Bunların dışında kurbanın 8 Ağustos'ta evlenmeyi beklediği de gelen bilgiler arasında.

SABAH

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!