Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

iPhone 5'te tarih belli oldu

Apple yeni iPhone'u Eylül ayında ABD'de, Ekim'de de uluslararası pazarda piyasaya sürmeyi planlıyor.

iPhone 5'te tarih belli oldu

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre, Apple'ın yeni telefonu önümüzdeki ay açıklanacak. ComputerWorld, yeni iPhone ilk olarak 5 Eylül'de ABD'de ve bundan bir ay sonra da uluslararası pazarda satışa sunulacak.

Bu sırada teknoloji blogu olan Boy Genius Report, Amerika'da bir operatör ve telekomünikasyon şirketi olan AT&T'nin iPhone 5 için işe yeni personel aldığını söyledi. Aynı blog, Apple'ın da ürünün piyasaya sürülmesi için ekstra eleman işe aldığını da yazdı.
Genel olarak Apple, yeni iPhone modellerini Haziran'da Worldwide Developers Conference'ta açıklıyordu. Ancak bu sene oradan bir haber çıkmaması üzerine Eylül ayında çıkacağı ile ilgili spekülasyonlar başladı.

Bütün söylentiler Eylül'ün ortasında yeni bir iPhone çıkacağı üzerine... Ancak bu iPhone 4'ün gelişmiş hali olacak bir '4S' de olabilir ya da yepyeni bir telefon yani 'iPhone 5' de olabilir.

İPHONE 5 EYLÜL ORTASI, İPAD 3 KASIM'DA

China Times'da yayınlanan haberde de bunlardan biri. Gazetenin haberine göre Eylül'ün ikinci haftasında 4 milyon ünitelik ilk partisi satışa çıkacak olan iPhone 5 için şu anda ilk 400 bin ünitelik seri üretiliyor. Yeni iPad ile ilgili ipucu da veren gazeteye göre iPad 3 için beklenen tarih ise Kasım'ın sonu. iPad bileşenleri ile ilgili tedarik sıkıntıları yaşandığını dile getiren China Times'ın haberine benzer bir haber daha önce Reuters tarafından yayınlanmıştı. Bazı köklü tasarım değişiklikleri ile birlikte gelmesi beklenen iPhone 5 ile birlikte iOS 5'in de kararlı sürüm tanıtımının yapılması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!