Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

iPhone 12 Pro'ların iddialı özellikleri ve fiyatları

Teknoloji devi Apple'dan yaz sonunda gelecek iPhone 12 ailesine yönelik büyük bir sızıntı yapıldı. Bu sızıntının merkezinde Pro model yer alıyor.

iPhone 12 Pro'ların iddialı özellikleri ve fiyatları

Apple'dan artık kesin olduğu üzere yaz sonunda dört farklı iPhone 12 modeli geliyor. İşte bu ailenin Pro modelleri kesin olarak 120 Hz ProMotion OLED ekran (6,1 inç ve 6,7 inç) ile geliyor. Yani çok ama çok akıcı bir deneyim sunacak telefonlar, bu açıdan oldukça dikkat çekecek ve pazarı da yakalamış olacak.

Dinamik olarak çalışacak yani 60 Hz ile 120 Hz arasında duruma göre otomatik değişim yapabilecek denilen 2020'nin Pro iPhone'ları, 120 Hz'i desteklemek adına pil kapasitelerini de hatırı sayılır oranda artıracak açıklaması geliyor. Burada iPhone 12 Pro Max'in 4.400 mAh'ı geçeceği söyleniyor. Şimdiye oranla daha ufak bir çentik taşıyacak telefonlar, burada daha gelişmiş / hızlı / güvenli bir Face ID sunacak gibi görünüyor. Bu da elbette güzel detaylar arasında. Pro modellere ilk olarak 2020 iPad Pro'da yer alan LiDAR tarayıcıdan koyacak ve bunu portre modunda da kullanacak denilen Apple, aynı zamanda Smart HDR altyapısını da geliştirecek açıklaması yapılıyor. Söylendiği kadarıyla yeni sürüm düşük ışıklı ortamlarda kumlama azaltma konusunda iddialı geliyor. Telefoto lensi 2x seviyesinde 3x optik zoom seviyesine çıkacağı da aktarılan teknoloji devi, yeni modelleriyle, özellikle de Pro serisiyle çok ses getirecek izlenimi oluşturuyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!