İpekböceği'nin mimarı konuştu

Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) tarafından düzenlenen ödül gecesinde, "İpekböceği" tramvayıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İpekböceği'nin mimarı konuştu


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin Bursa'da bir girişimci aradığını dile getiren Durmaz, "Kendilerini tanımıyordum. 'Sen böyle bir iş yapar mısın?' dedi. 'Tesisleri bir gez. Aklın keserse, benim de keserse yapalım' dedim. 'Bismillah' deyip işe başladık. Hayal ettik oldu. İşte Bursa sokaklarında yürüyor. Ben geçen gün hayal ettiğim için bindim. Vallahi hiçbir sıkıntı da yok, olsa da ne olur, tamir ederiz" diye konuştu.

BALKANSİAD tarafından İpekböceği projesiyle yılın başarılı girişimcisi onur ödülüne layık görülen Durmaz'a ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe takdim etti. Durmaz'a ödülü kendisinin vermesinin büyük bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Altepe, "Bu ödül bizim için çok anlamlı; çünkü bu sözü biz verdik. Bu yaklaşık 5 yıl önce düşündüğümüz bir şeydi. Bursa Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda kendi markalarını, kendi araçlarını üretmelidir. Bursa artık kendi araçlarını, kendi markalarını ve raylı sistem araçlarını kendisi üretecek. İnşallah uçağı da yapacağız. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!