İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin danışmanlığında üretilen Türkiye'nin ilk yerli tramvayında test sürüşüne katılan Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, 30 yılı aşkın süredir Almanya'da yaşadığını belirterek, yerli tramvayın teknolojik olarak Almanya'dakilerden daha üstün özelliklere sahip olduğunu söyledi.

İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü

Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ve futbolcular, Bursaspor ile yapacağı maç öncesi Büyükşehir Belediyesi'nin danışmanlığında üretilen Türkiye'nin ilk yer tramvayını Burulaş'taki test pistinde inceledi. Tramvaya binen teknik ekip ve futbolculara tramvayın özellikleri hakkında bilgiler veren Yerli Tramvay Proje Koordinatörü ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın, Avrupa ülkelerinin 30-40 yıllık bir süreçte deneyimli mühendis kadrolarla hayata geçirebildikleri bir projeyi 3 yıllık çalışma ile yaptıklarını kaydetti. Yürüyen aksamında yazılımına kadar tamamen Türk mühendislerinin ürünü olan yerli tramvayın tüm testlerden geçtiğini ve üretim sertifikalarını aldığını belirten Aydın, firmanın artık ihalelere çıkabildiğini vurguladı.
Tek kelimeyle bravo
Bursa'ya ilk olarak 1988 yılında teknik direktör olarak geldiğini ve o günün Bursa'sı ile bugün arasında çok büyük fark olduğunu dile getiren Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, "O zamanlar Bursa, Heykel ve Altıparmak'tan ibaretti. Bugün baktığımızda nüfusuyla, sanayisiyle, sporuyla Türkiye'nin göz bebeği haline geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız akşam bizi ziyaret etti ve tramvay projesinden bahsetti. Kendisinin ne kadar büyük bir Bursaspor taraftarı olduğunu biliyorum. Geldik tramvayı yerinde gördüm ve test sürüşü yaptık. Ben 30 yılı aşkın süredir Almanya'da yaşıyorum ve sürekli metroya, tramvaya biniyorum. Gururla söyleyebilirim ki bu tramvay oradakilerden teknolojik olarak daha üstün özelliklere sahip. Başbakanımız yerli otomobil için bir 'baba yiğit arıyorum' derken, Bursa raylı sistemlerde bu baba yiğitliği çok güzel yapmış. Gurur duydum. Tek kelimeyle Bravo" diye konuştu.

İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!