İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin danışmanlığında üretilen Türkiye'nin ilk yerli tramvayında test sürüşüne katılan Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, 30 yılı aşkın süredir Almanya'da yaşadığını belirterek, yerli tramvayın teknolojik olarak Almanya'dakilerden daha üstün özelliklere sahip olduğunu söyledi.

İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü

Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ve futbolcular, Bursaspor ile yapacağı maç öncesi Büyükşehir Belediyesi'nin danışmanlığında üretilen Türkiye'nin ilk yer tramvayını Burulaş'taki test pistinde inceledi. Tramvaya binen teknik ekip ve futbolculara tramvayın özellikleri hakkında bilgiler veren Yerli Tramvay Proje Koordinatörü ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın, Avrupa ülkelerinin 30-40 yıllık bir süreçte deneyimli mühendis kadrolarla hayata geçirebildikleri bir projeyi 3 yıllık çalışma ile yaptıklarını kaydetti. Yürüyen aksamında yazılımına kadar tamamen Türk mühendislerinin ürünü olan yerli tramvayın tüm testlerden geçtiğini ve üretim sertifikalarını aldığını belirten Aydın, firmanın artık ihalelere çıkabildiğini vurguladı.
Tek kelimeyle bravo
Bursa'ya ilk olarak 1988 yılında teknik direktör olarak geldiğini ve o günün Bursa'sı ile bugün arasında çok büyük fark olduğunu dile getiren Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, "O zamanlar Bursa, Heykel ve Altıparmak'tan ibaretti. Bugün baktığımızda nüfusuyla, sanayisiyle, sporuyla Türkiye'nin göz bebeği haline geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız akşam bizi ziyaret etti ve tramvay projesinden bahsetti. Kendisinin ne kadar büyük bir Bursaspor taraftarı olduğunu biliyorum. Geldik tramvayı yerinde gördüm ve test sürüşü yaptık. Ben 30 yılı aşkın süredir Almanya'da yaşıyorum ve sürekli metroya, tramvaya biniyorum. Gururla söyleyebilirim ki bu tramvay oradakilerden teknolojik olarak daha üstün özelliklere sahip. Başbakanımız yerli otomobil için bir 'baba yiğit arıyorum' derken, Bursa raylı sistemlerde bu baba yiğitliği çok güzel yapmış. Gurur duydum. Tek kelimeyle Bravo" diye konuştu.

İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü İpekböceği Bursa'daki değişimin sembolü
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014