Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

iPad'e yeni rakip

Samsung en yeni tablet modeli Galaxy Note 10.1 ile çok iddialı. Note 10.1, kendine has özellikleriyle standart tabletlerden ayrılırken, iPad'e karşı da iyi bir alternatif olabileceğini gösteriyor.

iPad'e yeni rakip

 

Samsung'un ilk tablet bilgisayarı Galaxy Tab 10.1'in adını duymamızda Apple'ın etkisi büyük olmuştu. Tab 10.1, Türkiye'ye gelme fırsatı bulamadan Apple tarafından Almanya'dan Avustralya'ya kadar birçok ülkede satışı yasaklanması için dava edilmişti. Tab 10.1, ilk önce Avustralya, ardından Almanya ve İngiltere, en son olarak da ABD'de özgürlüğüne kavuştu.

Samsung, mobil cihaz sektörünün çok hızlı bir değişime sahne olduğu 2012'de, tablet bilgisayar piyasasında Apple'a karşı ciddi bir rakip olabilmek için elini hızlı tutması gerektiğini biliyordu. Tablet bilgisayarlarda yeni bir akım başlatan Windows 8'in sunulduğu Ekim sonuna kadar, Samsung, Amazon'la beraber tabletlerini piyasaya başarıyla sundu. Her iki marka, böylece Windows 8 tabanlı tabletlerin gelişinden önce Apple'a karşı piyasada yer edinebildi.

Bugün Samsung'un dikkat edilmesi gereken iki ürünü var. Bir tanesi akıllı telefon, diğeri de tablet bilgisayar alanında Apple'a karşı sağlanan dengenin korunmasında çok önemli rol oynayacaklar.

KAYNAK:NTV

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!