Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

iOS 7'nin beta sürümü rekor kırdı!

iOS 7, iOS 6 betanın rakamlarını çoktan geride bıraktı.

iOS 7'nin beta sürümü rekor kırdı!


iOS 7'nin betasına ilgi büyük oldu. Apple'ın geçtiğimiz geliştiriciler toplantısında duyurduğu ve ardından iki tane beta sürümünü indirilmeye sunduğu iOS 7 işletim sistemi, geçtiğimiz yıl benzer dönemde indirilmeye sunulan iOS 6'nın betasıyla mukayese edildiğinde, ondan iki katı daha fazla indirilmiş.

Mobil web optimizasyon firması Onswipe'ın verilerine göre, 1 Temmuz itibarıyla iPad'lerden sitelere yapılan ziyaretlerin %28'lik kısmı, iOS 7 beta işletim sistemini kullanmış. 17 Haziran itibarıyla ise, iPhone'ların %77'lik kısmı yeni işletim sistemiyle web ziyaretleri gerçekleştirmiş.
Geçtiğimiz yıla baktığımızda, aynı dönemde iPad'lerin yeni sistemin betasına geçiş oranı %19'du. Ay sonuna doğru, 25 Haziran'da da %38'lik bir dilim elde edilmişti.
Kısaca toparlamak gerekirse; iOS 7 kullanan hesaplar, Onswipe tarafından optimize edilen sitelerin trafiğinde %46'lık dilime sahip. iOS 6 ise, geçtiğimiz yıl aynı dönemde %25'i görebilmişti.

Söylenenlere göre Apple, 8 Temmuz tarihinde iOS 7'nin üçüncü betasını da kullanıcıların beğenisine sunabilir. Şimdiye kadar görülmüş en radikal değişiklikleri bünyesinde barındıran iOS 7, sade ve kullanışlı yapısıyla ilk etapta kullanıcıların beğenisini toplamayı bildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!