Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

iOS 7 nasıl olacak?

Apple'ın, iOS 7 tasarımcısı Jonathan Ive'a, işletim sistemini tamamıyla elden geçirmesi için ihtiyaç duyduğu zamanı vermeyi planladığı biliniyor.

iOS 7 nasıl olacak?

 

Bu nedenle yeni işletim sistemi ancak Haziran ayında düzenlenecek olan Worldwide Developer etkinliğinde tanıtılacak ve ilk kez yılsonuna doğru piyasada olması beklenen yeni iPhone'da kullanılacak.

WWDC 2013'e birkaç hafta kaldı ve iOS 7'ye dair ayrıntılar, yeni tasarıma dair ilk bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bu konudaki duyumların ortak noktası, yeni iOS'un çok daha "düz" bir tasarıma sahip olacağı iddiası. Uzun süredir iOS kullananlar, işletim sisteminin son sürümü sonunda piyasaya çıktığında bir şaşkınlık yaşayabilirler. Çünkü Apple'dan sızan bilgiler, canlı renklerden ve enerjik dokulardan oluşan eski tasarımının yerini yeni sürümde daha sade, minimalist ve monokrom bir tasarıma bırakacağını gösteriyor.

Sistemdeki ilk büyük değişiklik, iOS'lu cihazlarda görmeye alıştığımız taklit dokular ve efektlerin yerini daha basit bir tasarıma bırakacak olması. Her şeyin temelinde yeni kilit ekranları yer alıyor: Parlak ekran ve saat yerini düz, siyah bir arka plana ve geliştirilmiş dokunmatik kontrollere bırakmış. Güvenlik şifresi ekranındaki tanıdık tasarım bile değiştirilmiş, yerini yuvarlak siyah tuşlar ve beyaz metinden oluşan sade bir tasarıma bırakmış.

Bir diğer yenilikse panoramik duvar kağıtları. Ana menünün her sayfasında, duvar kağıdının farklı bir bölümü görüntülenecek. Android kullanıcıları uzun süredir bu duvar kağıtlarını kullanabiliyordu. Bu yeni özellik sayesinde ve panoramik fotoğraf çekmekten hoşlanan kullanıcılara hatıralarını sergileyebilecekleri bir alan sunulacak.

 

AKŞAM

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!