iOS 12 Public Beta 2 yayınlandı!

WWDC 2018 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 12 için test sürecine devam eden Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 12 Beta 3 sürümünü yayınlamıştı. Aradan kısa bir süre geçerken, bu kez iOS 12 Public Beta 2 sürümü yayınlandı.

iOS 12 Public Beta 2 yayınlandı!

Bilmeyenler için Public Beta sürümlerinin adından da anlaşılacağı üzere, normal beta sürümlerinden farklı olarak herhangi bir geliştirici hesabına veya UDID kaydına gerek duyulmayan halka açık sürümler olduğunu belirtmek isteriz.

Public Beta 2, bu hafta başında yayınlanan iOS 12 Beta 3 ile aynı yenilikleri sunuyor. Bunların başında GPS ve CarPlay hatalarının giderilmesi geliyor.

Apple Haritalar uygulaması için yeni haritalandırma verileri ( San Francisco ve Bay Area ile kısıtlı ) kullanıma sunuldu. iPad için Sesli Notlar uygulamasının arayüzü yenilenirken, Konumumu Paylaş seçeneği Ayarlar menüsünde daha belirgin hale getirildi. Ayrıca, iPad kullanıcılarının bildirim merkezinden daha etkin şekilde yararlanabilmeleri için kullanım kolaylaştırıcı iyileştirmeler yapıldı.

iOS 12 Public Beta 2'yi yükleyebilmek için hesabınız ile Beta Yazılım Programı'na kayıt olmanız gerekiyor. Belirtilen adımları takip ettikten soran Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 12 Public Beta'yı indirilebilirsiniz.

iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

Eylül ayında son kullanıcı ile buluşması planlanan iOS 12 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;

- iPad Air
- iPad Air 2
- iPad Pro
- iPad 9.7
- iPad mini 2
- iPad mini 3
- iPad mini 4
- iPod touch 6th
- iPhone 5s
- iPhone SE
- iPhone 6/6 Plus
- iPhone 6s/6s Plus
- iPhone 7/7 Plus
- iPhone 8/8 Plus
- iPhone X

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!