Interpol başkanı bulundu: Eşinden ilk açıklama geldi

Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) Başkanı Meng Hongwei'nin yasaları ihlal ettiği şüphesiyle soruşturma altına alındığı açıklandı.

Interpol başkanı bulundu: Eşinden ilk açıklama geldi

Çin Komünist Partisi Merkezi Disiplin ve Denetleme Komisyonu'ndan  yapılan açıklamada, Çin Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı ve Interpol Başkanı  Meng'in yasaları ihlal ettiği şüphesiyle soruşturmaya alındığı bildirildi.  Interpol tarafından 5 Ekim'de yapılan açıklamada, Fransa'dan Çin'e eylül  sonunda gelen Meng'ın kayıp olduğu ve kendisinden haber alınamadığı  kaydedilmişti.

 Meng, Kasım 2016'da Interpol Başkanı seçilmişti.

EŞİ AÇIKLAMA YAPTI

Eylül sonundan bu yana kendisinden haber alınamayan eski  Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) Başkanı Meng Hongwei'nin eşi, olayın uluslararası toplumu ilgilendirdiğini belirterek eşinden en son "Aramamı  bekle" ve bıçak emojisi içeren iki ileti aldığını duyurdu.

Güvenlik nedeniyle gazetecilere arkası dönük konuşan ve görüntüsünün  alınmasına izin vermeyen Meng'in eşi Grace Meng, "Kocamın başına ne geldi bilmiyorum. Bu olay  uluslararası toplumu ilgilendiriyor. Onu karşımda görüp sesini duymadığım  müddetçe endişelerim bitmeyecek." dedi.

Grace, eşiyle son olarak 25 Eylül'de haberleştiğini aktararak eşinden önce "Aramamı bekle" şeklinde bir mesaj aldığını, bir süre sonra ise sadece bir  bıçak emojisi olan bir iletinin eşi tarafından gönderildiğini belirtti ve ilgili  mesajları gazetecilere gösterdi.

AİLESİNİN ADRESİ DEĞİŞTİRİLDİ

Bu arada Fransa İçişleri Bakanlığının, eski başkanın eşi ve  çocuklarını koruma altına aldığı, güvenlik tedbirleri çerçevesinde ailenin  adresinin değiştirildiği öğrenildi.

Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, dün yayımladığı bir bildiriyle Meng ile ilgili Çinli yetkililerden açıklama talep etmişti. Stock, Çin  yönetiminden, Mıng'ın durumu hakkında resmi bir yanıt beklediklerini ve  hayatından endişe duyulduğunu vurgulamıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!