Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnternet reklamları gazete reklamlarını geçti

Artan internet kullanımı reklam şirketlerinin sanal ortamda daha fazla reklam vermeye yöneltiyor.

İnternet reklamları gazete reklamlarını geçti

Bu şekilde yapılan reklamlar daha geniş ve daha bilinçli kullanıcılara ulaşabiliyor.İnternet ortamında yapılan reklamların gazetelerde yapılan reklamları geçmesi bununla açıklanabilir.

Amerika'da bu yıl ilk kez İnternet'te verilen reklamların gazete reklamlarını geçtiği açıklandı.

eMarketer adlı araştırma şirketine göre, Amerikalılar, 2012'de basılı yayın organlarından çok İnternet reklamlarına para harcadı. Şirketin raporunda, gazete reklamlarına yaklaşık 23 milyar dolar harcanırken, İnternette yayınlanan reklamlara toplam 26 milyar dolar harcandığı belirtiliyor.

Amerika'da okuyucu ve izleyicilerin daha çok İnternet ortamına kaymasından dolayı, reklamverenler dijital reklamlara daha fazla para ayırmaya başladı. Uzmanlar, İnternet reklamlarıyla basılı gazete ve dergilere verilen reklamlar arasındaki farkın 2013'de daha da artmasını bekliyor.

TÜRKİYE'DE DE BÜYÜK YÜKSELİŞ

Türkiye'deki reklam verenlerin de reklam tercihi artarak sanal yayınlar olmaya başladı. Sanal gazetelerin baskılı gazetelere oranla çok daha fazla kişiye ulaşabilmesi, reklam gösteriminin ve geri dönüşümünün daha etkili olması sebebiyle bu rakamların her güm daha arttığı görülüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!