Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnternet aşkları!

Günümüzün yoğun iş hayatı ve günlük koşuşturmacası içinde birçok kişi arkadaş, eş ya da sevgili adayı bulmak için internete yöneliyor.

İnternet aşkları!

Siberalem.com'un bu yılki verilerinden yola çıkarak ulaştığı sonuçlar gösteriyor ki günümüzde aşkı internette arayan kişilerin sayısı hızla yükseliyor.

Aşkını internette arayanların sayısı günümüzde hızla artış göstermeye devam ediyor. Kaydedilen üye sayısı geçen yıla göre bu yıl yüzde 22 artış gösteren Siberalem.com'un bu yılki verileri de bu tespiti doğruluyor. 2000 yılında kurulan Siberalem.com, 12 yılda 15 milyonu aşkın üye kaydetti. Siberalem.com'un ziyaretçi sayısı özellikle yılbaşı ve Sevgililer Günü haftasında, ayrıca yaz mevsimlerinde hızlı bir artış gösteriyor.

Yılbaşı ve Sevgililer Günü'nde ziyaretçi sayısı hızla artıyor

Siberalem.com Yöneticisi Burcu Burhan, üyelerinin çoğunluğunu lisans mezunu, hiç evlenmemiş kişilerin oluşturduğunu belirterek şunları söyledi: "Üye sayımız her yıl olduğu gibi 2012'de de bir önceki yıla göre artış gösterdi.

Ayrıca şunu söyleyebiliriz ki, özellikle özel günlerde ziyaretçi sayımızdaki yükseliş bariz olarak göze çarpıyor. Yılbaşında ya da Sevgililer Günü'nde yalnız olmak istemeyenlerin ziyaretçi sayımızı hızla artırdığını söyleyebiliriz.

Yeni yılın yaklaştığı bu günlerde de bu hareketliliği gözlemliyoruz. Şu anda günlük ortalama ziyaretçi sayımız yaklaşık 450 binlere ulaşmış durumda. Toplam 15 milyonu aşkın kayıtlı üyemiz var.

Yeni kaydettiğimiz üye sayısı geçen yıla göre yüzde 22 arttı. 2013'te ise üye sayımızdaki artışın hızlanarak devam edeceğini düşünüyoruz."

Siberalem.com üyelerinin yüzde 14'ü yoğun bir iş hayatına sahip mühendislerden, yüzde 18'i ise bilgisayar-bilişim alanında çalışan kişilerden oluşurken, yüzde 10'u serbest meslekle uğraşan kişilerden, yüzde 23'ü öğrencilerden oluşuyor.

Üyelerinin çoğunluğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da yaşayan Siberalem.com'da farklı yaş gruplarından birçok üye bulunuyor. Üyelerin yüzde 22'sini 23-26, yüzde 21'ini 27-30, yüzde 21'ini 31-35, yüzde 12'sini 36-40 yaşındaki kişilerin oluşturduğu Siberalem.com'da 50 yaş üstü de birçok üye bulunuyor.

Ayrıca, Siberalem.com üyelerinin yüzde 70'i hiç evlenmemiş kişilerden oluşuyor.


Siberalem.com hakkında:

2000 yılında kurulan Siberalem.com, Türkiye'nin en eski ve en büyük ilişki ve arkadaşlık sitesi. Kurulduğu günden bu yana üye sayısı hızla artan Siberalem.com'da yüzbinlerce kişi tanıştı, binlercesi evlendi. Toplam 15 milyonu aşkın kayıtlı üyesi bulunan Siberalem.com, yenilikleri ve hizmetleriyle üyelerine birçok ayrıcalık sağlıyor. 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!