Instagram yıllardır beklenen özelliği sundu!

Instagram uzun zamandır gelmesi beklenen özelliği sonunda kullanıcıları ile buluşturuyor. Önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara dağıtılacak güncelleme ile Instagram sessize alma özelliğini tüm kullanıcılarına sunacaklarını açıkladı.

Instagram yıllardır beklenen özelliği sundu!

Instagram sessize alma nasıl çalışacak?

Instagram güncellemesi ile bundan böyle akışınızda görmek istemediğiniz profilleri sessize alabileceksiniz. Hatta ve hatta hem gönderileri hem de hikayeleri görmeyi bir arada kapatma şansınız da olacak. Tabii ki bir profili sessize alsanız bile bu kişinin profilini görmeye devam edecebileceksiniz. Sonuçta kişiyi tamamen arkadaşlıktan çıkartmıyorsunuz. Ek olarak, istediğiniz zaman sessize alma seçeneğini iptal etmeniz de mümkün olacak. Kısacası Facebook platformunda olduğu gibi arkadaş kalacak ancak gönderi almayı durduracaksınız.

Bazı arkadaşlarınızın veya akrabalarınızın gönderilerinden artık bıkıp usandıysanız ancak kırılır diye arkadaşlıktan çıkaramıyorsanız bu seçenek imdadınıza yetişmiş olacak. Malum bazen paylaşım yaparken kantarın topuzunu kaçıranlar illa ki olabiliyor.

Sosyal medya platformları, sessize alma özellikleri anlamında bazen oldukça geç davranabiliyor. Bunun sebebi ise mümkün olduğunca çok içerik görmenizi istemeleri. Öte yandan, bazı platformların zaman içerisinde büyümesi ve daha çok arkadaş edinmeniz gibi sebepler ile akışınız aşırı kalabalık hale gelebiliyor. Neyse ki Instagram daha fazla gecikmedi diyebiliriz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!