Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Instagram reklam ile kullanıcıları Keşfet'te üzecek

Birçok yenilik deneyen Instagram, keşfet bölümü için de yeni bir değişikliğe gitti. Bu yenilikle beraber Instagram reklam hamlesi kullanıcıları biraz üzülebilir.

Instagram reklam ile kullanıcıları Keşfet'te üzecek

Instagram reklam ile kullanıcıları Keşfet'te üzecek

Instagram, bugün sosyal medya platformunda kullanıcıların ilgi alanlarına uygun yeni içeriği listelediği Keşfet sayfasına reklam yerleştirmeye başlayacağını açıkladı.

Reklamlar, Keşif bölümünde direkt gözükmüyor ancak kullanıcı bir keşif yayınına dokunduğunda ve bu keşif yayını boyunca gezinmeye başladığında görünür hale geliyor. Reklam türleri fotoğraf ve videolar olacak ve ilk reklam Instagram TV içerisinde yayınlanacak. Instagram zaten hikaye geçişlerinde ve gönderi akışlarında reklamlara izin veriyordu. Bu yeni hamle daha fazla kullanıcı reklam geliri ve daha geniş bir kitleye ulaşma düşüncesini de güçlendiriyor.

Instagram ekibi önümüzdeki birkaç hafta içinde belirli ortaklarla çalışmaya başlayacak. Önümüzdeki birkaç ay boyunca da tüm hesaplar için reklamları yerleştirecek. Sosyal medya üzerinden reklam veren işletmelerin de Instagram'ın yeni özelliğinden sonra daha geniş reklam konumu yelpazesine sahip olacağı kesinleşti. Ancak Facebook ve Instagram reklam alanları henüz bu değişikliği desteklemiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!