Instagram Hikayeleri müzik ekleme imkanı sunuyor!

Instagram her geçen gün kullanıcıların karşısına farklı bir yenilik ile çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde görüntülü görüşme özelliği aktif hale gelen Instagram, dün veri tüketimini azaltan Instagram Lite sürümünü duyurdu.

Instagram Hikayeleri müzik ekleme imkanı sunuyor!

Bu kez ise Hikayeler ile ilgili bir yeniliğe imza atıldı. Uygulamanın iOS sürümü için yayınlanan güncelleme ile her gün yaklaşık 400 milyon kişi tarafından kullanılan Instagram Hikayeler'e, müzik eklemek artık mümkün hale geldi. 

Hikaye olarak paylaşılacak olan bir fotoğrafa veya videoya müzik eklemek içinçıkartmalar bölümünde yer alan Müzik seçeneğine tıklamak yeterli. Bu seçeneğe tıkladığınızda, binlerce şarkıdan oluşan bir kütüphane karşınıza geliyor.

Bu kısımdan istediğiniz kategorideki müzikleri görüntüleyebilir veya popüler olanları listeleyebilirsiniz. Ayrıca, bir şarkıyı eklemeden önce dinleyebilirsiniz.

Hatta, kullanıcılar kamerayı açtıklarında kayıt düğmesinin altındaki yeni "Müzik" seçeneğine geçiş yaparak videoyu kaydetmeden önce müzik seçimi yapabilirler. Böylece şarkı arka planda oynatılırken, video kaydı yapılabiliyor. Hikayenizi izleyen arkadaşlarınız ise, şarkı ve sanatçı adını gösteren bir etiket görüyorlar.

İlk etapta sadece belirli ülkelerde iOS cihazlar ile kullanılabilen bu özellik, kısa bir süre içerisinde Android kullanıcılarına sunulacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!