Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Instagram DM için yeni özelliğini test ediyor!

Instagram uzun süredir web tarayıcısı üzerinde DM atmamıza veya DM'lerimizi okumamıza izin vermiyordu. Sızdırılan bilgilere göre, web tarayıcısından Instagram DM'lerine erişim sağlayabileceksiniz!

Instagram DM için yeni özelliğini test ediyor!

Web tarayıcısından Instagram DM'lerine erişim sağlanacak!

DM özelliği, Instagram'ın en popüler ve en beğenilen özelliklerinden biridir. Fakat uzun süredir, eğer Instagram uygulamasını mobil veya masaüstücihazlarınıza kurmadıysanız, DM seçeneğine herhangi bir erişim sağlayamıyordunuz.

Bu durum kullanıcıların, özellikle PC kullanıcılarının şikayet ettiği bir konuydu. Telefonunuz yanınızda yokken, web tarayıcınız üzerinden Instagram kullanmak istediğinizde hikayeleri izlemek veya postları görmek dışında herhangi bir özelliği kullanamıyordunuz.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan Jane Manchun Wong tarafından sağlanan bilgilere göre, Instagram, PC veya mobil tarayıcınız üzerinden Instagram erişimi sağladığınızda DM'lerinize kolaylıkla erişebilme ve cevaplayabilme özelliğini test ediyor.

Ancak Instagram tarafından henüz bu özellik hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Web tarayıcınızın sayfasının sağ üstündeki ok simgesinden DM'lerinize ulaşabilmeniz bekleniyor.

URL yapısı ise özellik popüler hale gelirse,  Facebook'un web tarayıcısı üzerinden mesaj kısmına eriştiğimiz gibi "/messenger.com" tarzında kendi hedef web sitesiyle birlikte ayrılacak.

Bununla birlikte Instagram, geçen yıl bağımsız bir DM uygulamasını test etmeye başlamıştı ve şu an kullanılabilir olan uygulama kullanıcılar tarafından pek de popüler olamadı.

Fakat bu özelliğin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte, birçok kullanıcı tarafından kullanılması bekleniyor. Özellikle vaktinin birçoğunu PC başında geçiren kullanıcılar için büyük bir rahatlık sağlayacaktır.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!