Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnşaat ustasından şiir kitabı

VAN'ın Çaldıran İlçesi'nde ortaokul mezunu inşaat ustası 47 yaşındaki Muhsin Öztopçu, şiir kitabı çıkardı. 1'inci Van Kitap Fuarı'nda ilgiyle karşılaşan 12 çocuk babası şair Öztopçu'yu Van Valisi Münir Karaloğlu da tebrik edip, imzalı kitap aldı.

İnşaat ustasından şiir kitabı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Van Valiliği, Van Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, (YYÜ) Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) ve Kültür Kenti Vakfı'nın işbirliğiyle açılan Van Kitap fuarında yazarlar okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Fuarın en ilginç isimlerinden biri de inşaatlarda taşeron ve ustalık yaparak geçimini sağlayan Muhsin Öztopçu oldu. 12 çocuğu bulunan Öztopçu, yıllardır yazdı 86 şiirini 105 sayfalık 'Gönülden Dile Dökülen Dizeler' adlı kitabında topladı.

Fuarda yoğun bir ilgiyle karşılaşan Öztopçu'yu Van Valisi Karaloğlu da ziyaret ederek tebrik etti ve imzalı kitabını aldı. Öztopçu ile bir süre sohbet eden Vali Karaloğlu, "Gönülden Dile Dökülen Dizeler, adlı şiir kitabında gösterdiği azim ve başarı ile herkese örnek teşkil eden bu şair kardeşimizi gönülden tebrik ediyorum" dedi.

Kendisine gösterilen ilgiden memnun olan Öztopçu ise, "Okulu, lise 1'inci sınıfındayken terk ettim ve şiir yazmaya da okul yıllarında başladım. Küçük yaşlardan itibaren içime yerleşmiş bu yazma alışkanlığı hiç sönmedi. Özellikle Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy ve Necip Fazıl Kısakürek gibi şairlerden çok etkilendim. Her kesimden herkesin dikkatini çekmek için gündelik yaşamda yer alan sıradan konuları şiirleştirdim" diye konuştu
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!