İngiltere Başbakanı May açıkladı: Yerel saatle 17.43'te...

İngiltere Başbakanı Theresa May, Notre-Dame Katedrali'nin yanması nedeniyle Londra'nın ünlü katedrali Westminster Abbey'de yerel saatle 17.43'te çanların çalacağını açıkladı.

İngiltere Başbakanı May açıkladı: Yerel saatle 17.43'te...

May, yaptığı yazılı açıklamada, katedrali yanarken görmenin üzücü  olduğunu belirterek "Notre-Dame, dünyadaki en güzel binalardan biriydi.  Fransa'nın ve Fransız halkının sembolüydü. Bütün dünya tarafından el üstünde  tutuluyordu." ifadelerini kullandı.

Theresa May, Fransa ve Fransa halkıyla dayanışma göstermek için  Westminster Abbey'deki çanların, dün yangının başladığı 17.43'te çalacağını,  perşembe günü de İngiltere'deki bütün kilise ve katedrallerin çanlarının  çalınacağını belirtti.

İngiltere'nin Notre-Dame Katedrali'nin yeniden inşa çalışmalarına  elinden gelen desteği vereceğini vurgulayan May, "Fransa bu zorlu inşa görevine  hazırlanırken, İngiltere de bu muhteşem katedralin ihyası için deneyim ve  uzmanlığını sunmaya hazırdır." değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in de Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel  Macron'a Notre-Dame Katedrali'ndeki yangınla ilgili üzüntüsünü, Fransa ile  dayanışma duygularını dile getiren bir mesaj yolladığı bildirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!