Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İNGİLİZCE OKUTMANININ SANAT AŞKI

Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Okutmanı Gökçe Dilşad Hasanoğlu'nun seramik ve heykel sergisi Rektörlük Sanat Galerisi'nde izlenime açıldı.

İNGİLİZCE OKUTMANININ SANAT AŞKI

İNGİLİZCE OKUTMANINDAN HEYKEL SERGİ...

Serginin açılışında sanatçıya teşekkür belgesi veren Uludağ Üniversitesi Personel Daire Başkanı Sebahattin Soğukpınar, Üniversite personelinin işlerinin dışında bir sanat dalıyla ilgilenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu sanat ürünlerinin yine Rektörlük Sanat Galerisi'nde sergilenmesinin kendileri için özel bir öneme sahip olduğunu belirtti.
UÜ Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Okutmanı Gökçe Dilşat Hasanoğlu da, sergide yer alan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Çocukluğundan beri sanata karşı büyük ilgisi olduğunu ancak çevrenin olumsuz telkini ile sanattan uzaklaştığını, ne var ki bir Güney Amerika ziyareti sonrasında heykel ve seramik yapmaya karar verdiğini söyleyen Gökçe Dilşat Hasanoğlu, "Orada gezerken ilkel sanata ait objelerini görünce kendi kültürümüzde yer alan objeleri çalışmaya karar verdim" dedi. Bursa'da Konak Kültürevi'nde açılan bir kursa gidip başlangıç yaptığını, sonra da İtalya/Floransa'da heykel sanatı dersi alarak kendini geliştirme yolunda adımlar attığını kaydeden Hasanoğlu, "Şimdi tek hedefim taşları yontarak heykel yapmak" diye konuştu.
Gökçe Dilşat Hasanoğlu'nun 30 adet seramik ve heykel çalışmasının yer aldığı ilk kişisel sergisi 4 Mart'a kadar açık kalacak.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!