Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İNGİLİZ ASKERLERİ REZİL OLDU

Libya'da yakalanan SAS komandoları İngiltere'yi karıştırdı. İngiliz askerleri dünyaya rezil oldu..

İNGİLİZ ASKERLERİ REZİL OLDU

Libya'da, muhaliflerin denetimindeki Bingazi kentinde ikisi İngiliz dış istihbarat servisi MI6 görevlisi, altısı da İngiltere'nin dünyaca ünlü SAS komandolarına mensup toplam sekiz kişinin yakalanması ülke adına "utanç verici" olarak değerlendiriliyor. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, bu kişilerin serbest bırakıldığını duyururken, Dışişleri Bakanı William Hague'in bugün konuya ilişkin bir açıklama yapması bekleniyor.

TİMES: İNGİLTERE KÜÇÜK DÜŞTÜ
İngiliz basını bugün konuya geniş yer veriyor. Times gazetesi, İngiltere'nin bu olay sonucunda "küçük düştüğünü" belirterek, İngiltere'nin Libya Büyükelçisi Richard Northern'ın muhaliflerin sözcüsüne yetkilileri serbest bırakmaları için "yalvardığını" aktarıyor. Gazete, Libya devlet televizyonunun Büyükelçinin sözcüyle telefon görüşmesini yayımladığını da belirtiyor.

GUARDIAN DALGA GEÇTİ
Guardian gazetesi de bugün, SAS komandolarının amblemindeki "Cesaret eden kazanır" sloganına atfen, "Cesaret eden Libyalı çiftlik bekçileri tarafından derdest edilir" başlığını attı. Haberde, Libyalı muhaliflerle iletişim kurmak için helikopterle bölgeye gönderilen İngiliz istihbarat yetkilileri ve komandolarının yakalanarak, sorgulandıkları ve daha sonra serbest bırakıldıkları kaydedildi. Gazete, grubun bu şekilde gözaltına alınmasının İngiliz hükümeti açısından büyük bir utanç olduğu yorumunu yaptı.

ÇÖLDEKİ BECERİKSİZLİK
Guardian, başyazılarından birini de bu konuya ayırarak, "İngiltere ve Libya: Çöldeki beceriksizlik" başlığını attı. Dışişleri Bakanı Hague son yaptığı açıklamada, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin görevinden ayrılması için baskı yapmaya ve uluslararası toplumla birlikte Libya halkının isteği doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini söylemişti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!