İnek kesen Müslüman linç edildi

Hindistan'da daha önce de benzerleri görülen korkunç olay Hapur bölgesinde meydana geldi, inek kestiği gerekçesiyle kalabalığın linç ettiği iki Müslüman erkekten biri hayatını kaybetti.

İnek kesen Müslüman linç edildi

Hindistan'da inek kestiği öne sürülen bir Müslüman linç edildi. 

Hindustan Times'ın haberine göre, Uttar Pradeş eyaletine bağlı Hapur bölgesinde, inek kestikleri iddia edilerek bir çetenin saldırısına uğrayan iki  kişiden biri kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Görgü tanıkları, 38 yaşındaki Kasım ve 65 yaşındaki Şamiuddin'in inek kestiklerine ilişkin söylentilerin köylüler arasında yayılması üzerine bir çetenin toplandığını söyledi.

Şamiuddin'in kardeşi Muhammed Yasin, yaptığı açıklamada, "Ağabeyim,  Madhpura'ya yem almaya gitmişti. Sığır tüccarı olan Kasım ile orada  karşılaşmışlar. Muhtemelen, onun yanında gördükleri için ağabeyime de  saldırdılar." dedi.

Çete üyelerinin, Kasım ve Şamiuddin'i dövdüğünü ve bir tapınağa doğru  yaklaşık bir kilometre sürüklediğini belirten Yasin, "Köylüler arasında, ikisinin  inekleri kesmeye çalıştığı söylentilerinin dolaşmasının ardından saldırıya  uğramışlar." ifadesini kullandı.

Tapınaktan keşiş Ekadashi Giri, ellerinde sopalar olan çete  üyelerinin, iki adamı, inekleri kesmek üzere bağlamakla suçladığını belirtti.

Polisin, tapınağın yakınlarında kurtardığı Kasım ve Şamiuddin'in  hastaneye kaldırıldığı ancak Kasım'ın aldığı darbelere yenik düştüğü kaydedildi.

İkilinin, inek öldürme söylentileri üzerine saldırıya uğradığını  reddeden polis, saldırının, trafikte çıkan bir tartışmadan kaynaklandığını iddia  etti.

Ülkede yakın dönemde hayvanları kesimhaneye götürdükleri ve et  yedikleri gerekçesiyle özellikle Müslüman azınlığa yönelik çok sayıda nefret  saldırısı düzenlendi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!