Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnegöl Müftülüğü yaz Kur'an kurslarına hazır

Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa'nın İnegöl ilçesinde de öğrenciler Kur'an eğitimi için camilere ve Kur'an kurslarına koşacak. İnegöl Müftülüğü pazartesi günü başlayacak olan yaz Kur'an kurslarına hazır.

İnegöl Müftülüğü yaz Kur'an kurslarına hazır


3 dönem halinde gerçekleştirilecek olan kursların ilk dönemi pazartesi günü başlayacak. 175 cami ile 45 Kur'an kursunda verilecek eğitimlerde 271 din aamı görev alacak. Öğrenciler sabah Saat 10.00 ile 13.00 arasında, öğleden sonra ise 14.00 ile 17.00 saatleri arasında Kur'an-ı kerim okumayı öğrenecek.
Sani Konukoğlu konferans salonunda düzenlenen toplantıda, İnegöl Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Çiçekfidan tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinden yapılan öğrenci kayıt sistemi hakkında bilgi verildi. Din görevlilerin katıldığı seminer öncesi bir konuşma yapan Müftü Bayram Canbey, "Bu yaz Kur'an kursları öncesi son toplantımız. Seminerler yaptık. Son olarak kayıt sistemini tanıtıyoruz. Öğrenci sınırı oluşturmayın. Ne kadar öğrenci gelirse hepsini kaydedin. Sistemimize girsinler. Geçen sene 10 bin civarında talebe vardı. Bu sene bu sayının daha fazla olacağını düşünüyoruz. Daha doğrusu sayının artmasını istiyoruz. İnegöl'de bulunan 175 camimizde ve 45 Kur'an kursumuzda çocuklara hizmet verilecek" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!