Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnegöl'de ödeme kolaylığı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, ISO-9001 kalite belgesi alan Tapu Müdürlüğü, "e-ödeme" sistemi ile vatandaşların işini kolaylaştırıyor.

İnegöl'de ödeme kolaylığı

İnegöl Tabu Müdürü Kadir Kara, Ziraat Bankası arasında yapılan protokolle tapu harçlarının artık Ziraat Bankası şubeleri veya ATM'lerden yatırıldığını kaydetti. Kara, "Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bütçesinden bir kuruş para harcamadan, tadilatı, tefrişatı yaparak yeni bir Tapu Müdürlüğü oluşturduk. Yaklaşık 5 ay süren tadilat işlemleri sonucunda 2012 yılı Haziran ayında yeni hizmet yerimizde hizmete başladık. Eskiden 4'ncü kattaki yerimizde yaşlı vatandaşlar merdivenleri çıkamamaktan şikayetçiydi" dedi.

18 Haziran 2012 tarihinde e-ödeme sistemine geçildiğini, yine 2012 yılı Ekim ayı itibariyle de Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile T.C Ziraat Bankası arasında yapılan protokole istinaden bankamatiklerden harç yatırma uygulamasına başlandığını duyuran Kara, "Bu sistem ilk olarak Bursa genelinde İnegöl Tapu Müdürlüğü'nde uygulanmaya başladı. Şu anda Türkiye geneline de yaygınlaşıyor. Vatandaşlarımıza artık işlemler sırasında tek tek makbuz vermektense, cep telefonlarına gönderilen mesajlarla Ziraat Bankası şubeleri veya ATM'lerinden de tapu harçlarını yatırabiliyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!