Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnegöl'de 2. el araç satışına izin yok

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, şehir merkezinde gizli veya açıktan ikinci el araç satışı yapanlara göz açtırmayacaklarını söyledi.

İnegöl'de 2. el araç satışına izin yok

Zabıta Müdürü Hüseyin Kurt ile birlikte OTOKOOP'taki esnafı ziyaret ederek, onlarla sohbet eden Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, "Sokak ve caddelerde galericilik işiyle uğraşanları S.S. İnegöl Oto Galericileri Kooperatifi adı altında bir araya topladık. İnegöl'de 2. el oto satışından en az 33 esnaf ekmek yiyor. Başka faaliyet için aldıkları ruhsatlarla gizli veya açıktan 2.el araç satışı yapan esnafımız, tespit edildiği taktirde ruhsatlarının iptal edileceğini ve gerektiğinde de kapatılacağını özellikle ifade etmek istiyorum. Esnaflarımızın bu konuda mağduriyet yaşamamaları için gerekli duyarlılığı göstererek, ikinci el araç satışını şehir içerisinde yapmamalarını istiyoruz" dedi.
OTOKOOP'taki işyerini satıp şehir merkezinde galericilik yapanların da olduğunu ifade eden Şen, "Bunun olması çok daha can sıkıcı ve üzücü. Biz burada böyle bir alanı, bu işi yapan esnaflarımıza tahsis ederken, burada yer sahibi olan birinin burayı satıp, faaliyetine şehir içinde devam ediyor olması düşündürücü" diye konuştu.
OTOKOOP Başkanı Muharrem Aydın ise, kesinlikle bina altlarında ikinci el araç sattırmayacaklarını ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!