İnegöl Belediyesi'nden Gazilere kalpak ve takım elbise

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret etti. Belediye meclis üyelerinin de bulunduğu ziyarette dernek üyelerine İnegöl Belediyesi tarafından alınan kalpak, kravat ve takım elbise hediye edildi.

İnegöl Belediyesi'nden Gazilere kalpak ve takım elbise

Ziyarette konuşan Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, şehitlerin nurlanmış, gazilerin ise onurlanmış asker olduğunu ifade ederek,  "Şehit aileleri ve gaziler en değerli varlıklarımızdır. Bu toprakları aziz bilip vatan yapmak ve gönderinde şanlı bayrağımızı dalgalandırmak, minarelerdeki ezanları kıyamete kadar okutmak için canlarını siper eden siz gazilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.


"Sizlerin kahramanlıkları ve fedakârlıkları bizim varlık sebebimizdir" diyen Şahin, "Sizin için ne yaparsak yapalım, bunun karşılığını ödeyemeyiz. Bilindiği üzere gazilerimiz için daha önce dernek binası olarak kullanılmak üzere mevcut binayı tahsis etmiştik. Şimdi de derneğin çeşitil ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Bunun haricinde yine gazilerimize özellikle törenlerde kullanılmak üzere 20 adet kalpak20 adet kravat, 20 de takım elbise takdim ediyoruz. Devlet törenlerine gazilerimiz davet edilirken farklı kıyafetlerle geliyor. Kimin gazi olduğu belli olmuyor. Ama bundan sonra törenlere gazilerimiz bu kıyafetlerle gelecekler" diye konuştu.

Bursa Muharip Gaziler Derneği İnegöl temsilcisi İbrahim Değirmenci ise, dernek binasını içinde bulunan eşyalar da dâhil olmak üzere kendilerine tahsis eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a teşekkür ederek, kendilerine hediye edilen gazi elbiselerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!