Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnegöl Bal-Göç'te yeni başkan Özlem Çelik

Bal-Göç İnegöl Şubesinin yeni başkanı Özlek Çelik oldu.

İnegöl Bal-Göç'te yeni başkan Özlem Çelik

Tek liste ile yapılan 11. olağan genel kurulda Özlem Çelik, Bal-Göç İnegöl Şubesi başkanlığına getirilirken, 10 yıldan beri başkanlık görevini yürüten Alaattin Kırcalı ise şeref başkan ilan edildi. Kırcalı, İnegöl'ün yüzde 37'sini Balkan göçmenlerinin teşkil ettiğini söyledi.
Kırcalı, "Devlet ile omuza omuza çalışan, perde arkasında önemli görevler almış, 1985'li yıllarda çok önemli görevler üstlenmiş bir derneğin mensuplarıyız. Bölgede Balkan Harbinden beri hep hiç bitmedi. Bu gün yaşanan paylaşım siyaseti, Balkanlar'da, Kafkaslar'da, Ortadoğu'da, Afrika'da, dünyanın her yerinde var" dedi.
Bal-Göç Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Özkan ise, çok güzel bir dernek merkezi oluşturan İnegöl yönetimine teşekkür ederek, "Göçün ateşten bir gömlek olduğunu, bu gömleği hepinizin kundaktaki bir çocuktan, yaşlı nineye kadar giydiğini biliyoruz. O sancılı günleri ne hatırlamak, ne de yaşamak istiyoruz. Geçmişi bu güne, bu günü de yarına taşımak adına mazimizi yeni nesle aktarmak zorundayız" diye konuştu.
Özlem Çelik'in başkanlığındaki yeni yönetimde Mustafa Kahraman, Sabiha Dönmez, Nurses Şentürk, Yücel Gürbüz, Meryem Eryılmaz, Macit Çağlar, Orhan Demircioğlu, Halit Duranlar, Neşe Özkan, Sabri Mert, Günay Hüseyinoğlu, Arif Mutlu, Recep Molla ve Bülent Tuncel, Denetleme Kurulu Alaattin Kırcalı, Refika Kasapoğlu ve Beytullah Tuncel yer aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!