Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnegöl AVM'yi 3 ayda yarım milyondan fazla kişi ziyaret etti

Bursa'nın İnegöl ilçesinde haziran ayında hizmete başlayan İnegöl AVM'yi 3 ayda yarım milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği öğrenildi.

İnegöl AVM'yi 3 ayda yarım milyondan fazla kişi ziyaret etti

Türkiye'nin nüfus bakımından en büyük ilçelerinden olan İnegöl'de Kırcalı A.Ş. tarafından inşa edilen İnegöl AVM, ilçenin yeni cazibe merkezi oldu. Ninegöl Belediyesi'nin arazisi üzerine yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen AVM ilçeye renk kattı. İnegöl AVM'de yapılan basın toplantısında konuşan İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, İnegöl AVM'nin şehre yakışır kaliteli nezih bir yer olduğunu söyledi. Şen, "Burası inşa edilmeden önce firmaları davet ettik. Sadece 2 firma ihaleye katıldı. Kırcalı A.Ş. bu işin altından kalktı. Biz burada sadece arsa sahibiyiz. Yıllık kirası karşılığında yap-işlet-devret modeliyle Kırcalı A.Ş. firmasına devrettik. Belediyeden tek kuruş çıkmadı" dedi.
İnegöl AVM Yönetim Kurulu Başkanı Alattin Kırcalı, İnegöl AVM'nin dünyadaki alışveriş trendinin etkileyici bir örneği olarak inşa edildiğini söyledi. Kırcalı, İnegöl AVM'nin açık alışveriş merkezi konsepti, sokakları ve marka karması ile Marmara Bölgesi'nin en iddialı AVM yapılarından birisi olduğunu ifade eden Kırcalı, "AVM, 70 bin metrekare alana inşa edildi. 45 bin metrekarelik alana yayılan özel bir peyzaja ve 33 bin metrekare kiralama alanına sahip, Türkiye'nin en büyük meydanlı açık alışveriş merkezi. İnegöl AVM sadece Bursa'nın da ilk açık alışveriş merkezi olarak değil, etkileyici, modern, yenilikçi mimarisi ve değerli marka karması ile de ilklere imza attı. Ayrıca AVM kadrosunda ve mağazalarda toplam 650 kişilik istihdam sağlandı. İnegöl AVM müşterilerine 75 mağaza/marka ve 14 kafe/restoranda kaliteli ve fırsatlarla dolu alışverişi sağlıyoruz" diye konuştu.
İnegöl AVM'nin sadece alışveriş yapmak isteyenler için değil, bünyesindeki sosyal donatı alanları ile kaliteli zaman geçirmek isteyenlere de hizmet verdiğini söyleyen Kırcalı, "Böyle bir yatırım yapmaktan pişman değiliz. 11 ay gibi kısa zamanda inşaatı tamamladık. Marka anlamında çok fazla mağazanın yer almasını sağladık. Nitekim AVM içindeki kafeler, sinemalar, hatta 5D sinema ve bowling salonu dolu dolu zaman geçirilecek mekanlar olarak tasarlandı. Bütün bunlara ilave olarak geçmişin sokak tarzı alışveriş kültürü bütün güzellikleri ile İnegöl AVM'de yaşanıyor. Çünkü İnegöl AVM'nin mimarisi geçmiş ile günümüzü buluşturan özel bir konseptte hazırlandı" diye konuştu.
YARIM MİLYONDAN FAZLA ZİYARETÇİ AĞIRLADI
İnegöl AVM'nin bulunduğu yer itibarı ile Bursa-Eskişehir karayolundaki kavşakta nezih bir ortamda olduğunu söyleyen Kırcalı, İnegöl'ün kendi bütçesiyle devletten destek almayan bir ilçe olduğunu kaydetti. Yapılan plaka analizinde müşterilerin İnegöl ve Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Düzce, Ankara, Kütahya, Eskişehir illeri başta olmak üzere ülkemizin her köşesinden geldiğini tespit ettiklerini ifade eden Kırcalı, "İnegöl AVM'yi düzenlediğimiz farklı faaliyetlerle kaliteli zaman geçirmek isteyenlere de tahsis ettik. AVM'ye haziran ayında 121 bin, temmuz ayında 190 bin, ağustos ayında 217 bin kişi ziyaret etti. Bu büyük bir rakam" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!