İnegöl 2. OSB botanik park gibi olacak

Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Hamzabey köyü üzerindeki alanda yükselen Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (2.OSB), AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in teşebbüsüyle Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ağaçlandırılacak.

İnegöl 2. OSB botanik park gibi olacak


2013 yılı Mart ayında startı verilmesi hedeflenen 2. OSB'deki ağaçlandırma çalışmalarında OSB yolu orta refüj ve OSB içi olmak üzere 137 dekarlık alana 8 bin 314 adet fidan dikilecek. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Kaymakam Aziz İnci, Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, İnegöl Orman İşletme Müdürü Bekir Karacabey, Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölge (2.OSB) Müdürü Metin Alper ile birlikte, Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne giderek, ağaçlandırma yapılacak yerlerde incelemelerde bulundu.
Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, "Gerekli incelemeleri yaptık. Proje hazırlanıyor. Bu alana 8 bin 314 adet fidan dikilecek. Burayı botanik park haline getireceğiz" dedi.
2013 yılı Mart ayında dikime başlamayı hedeflediklerini kaydeden Coşkun, "Yeşil Bursa, yeşil İnegöl ve yeşil sanayi hedefimiz var. Biz sadece orman alanında değil, orman alanı olmayan yerlerde de fidan dikimi yapıyoruz. Organize Sanayi Bölgesi'nde de hem yol güzergahı boyunca, hem de sanayi içinde ağaçlandırma yapacağız. Ağaçların büyümesi aynı insanın büyümesi gibidir. Çok yavaş büyür ve sonras büyümesi hızlanır. 6-7 yılda burada bir orman olur diye düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
Milletvekili Hüseyin Şahin ise, "233 dönüm alanın içerisinde bir takım iyileştirmelerde yaparak bir ağaçlandırma çalışması yapılacak. İkinci OSB'mizin fiziki anlamda hayat bulması 5 yıllık bir zaman alır. Şimdi çalışmalara başlarsak, 5-6 sene sonra güzel bir orman ortaya çıkar" dedi.
Yenişehir yolunun yapımı ile alakalı çalışmaların sürdüğünü de kaydeden Milletvekili Şahin, "Yapılan planlamalar çerçevesinde 2. OSB kavşağına kadar da yolumuz duble olacak inşallah" diye konuştu.
Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (2. OSB) TOKİ marifetiyle yapılması planlanan fabrikaların inşaatıyla alakalı önümüzdeki hafta ön protokol imzalanacağı bildiren Şahin, fabrika yapımı ile ilgili TOKİ'ye ilk etapta yüzde 20 oranında bir ödeme yapılacağını söyleyerek, "Bitiminde ise yüzde 10 ödeme yapılacak. Ondan sonra 6 yıl vade yapılacak. İnşaat süresi 2 yıl. Arazinin engebeli ve zor olmasından dolayı, bazı kayalık olan bölümlerde dinamit patlatmak gerekiyor. Yapılaşma kolektif olarak yapılacağı için, kimse kimseyi rahatsız etmeyecek. Enerji ile alakalı iletim hattı çalışması bitmek üzere öbür taraftan da trafosunu planlıyoruz. Sanayi bitmeden ormanını, sosyal tesislerini planlıyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014