İnce: Milletin parasını savurmayacağım

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Mersin'deki mitingde konuştu.

İnce: Milletin parasını savurmayacağım

İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

'BİR DEĞİŞİM RÜZGARI BU'

Harikasın Mersin, bir deneyimli siyasetçi diyor ki meydanlar dolu olabilir ama çatılar doluysa kazandım demektir. Bir değişimin karşısına çıkan mutlaka yok olur. Bir değişim rüzgarı bu, tepeden tırnağa. Oldu bu iş. 

'BEN YAYINDAYKEN YAYINIMI KESTİLER, YILDIRIM ADAY DEĞİLKEN YAYINA VERDİLER'

104. mitingimiz bu, yarın İzmir'deyiz. Ertesi gün Ankara'da, son olarakta İstanbul'da bitiriyoruz. Kanallara sesleniyorum, ben yayındayken yayınımı kestiler, Yıldırım aday değilken, yayına verdiniz. Erdoğan benim miting saatimi bekliyor yapmak için, benim mitingimi yayınlamamasınlar diye. Aynı numarayı İstanbul Ankara İzmir'de yaparlarsa miting alanından kanallara gideceğiz. Manşetlere direne direne gelen ben, saraylı Erdoğan devletin uçağıyla gezen Erdoğan, devletin parasını harcayan Erdoğan, milletin parasıyla miting yapan ben. Bu seçim saraylılarla milletin evladı arasında geçecek.

48 gündür iş diyorum aş diyorum, bereketli topraklar diyorum, nitelikli eğitim diyorum, kuantum diyorum uzay madenciliği diyorum, enerji savaşları var diyorum.

'SINAV AÇIKLAMA TARİHLERİNİ NİYE ERTELEDİLER?'

Eğitim sistemini rezil ettiler, sınav açıklama tarihini niye ertelediler? Veliler ağlayacak da ondan.

'DIŞ POLİTİKADA KAVGA ETMEDİĞİMİZ KİMSE KALMADI'

Dış politikada kavga etmediğimiz kimse kalmadı. 4 milyon Suriyeli'yi Türkiye'ye aldık, kişisel kavgası yüzünden.

'İNCE CUMHURBAŞKANI OLDUĞUNDA AKP'LİLER DE KAZANACAK'

Bu seçim önceki seçimlerden farkı olacak, bu seçimin kaybedeni olmayacak. Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda AKP'li kardeşlerim de kazzanacak. Türkiye'ye güven gelecek, dolar gelecek, faiz düşecek

'KİMSEYİ KAYIRMAYACAĞIM, MİLLETİN PARASINI SAVURMAYACAĞIM'

Benim cumhurbaşkanlığım Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına benzemeyecek, o camdan konuşacak ben candan konuşacağım. Kimseyi ayırmayacağım, kimseyi kayırmayacağım milletin parasını savurmayacağım.

'ERDOĞAN BENCE ÇAKMA DÜNYA LİDERİ'

Sarayı yetmedi Marmaris'e saray yaptırıyor 300 odalı herkes duysun orayı engellilere vereceğim. Haddimi bilen bir cumhurbaşkanı olacağım, gerekirse kimilerine de haddini bildireceğim. Erdoğan benimle televizyona çıkmaya korkuyor. Erdoğan ustayım dünya lideriyim diyor ya, bence o çakma bir dünya lideri. Gerçek bir dünya lideri olsa istediği bir TV'de istediği saatte gelsin ekonomi tartışalım. Yüreğin varsa cesaretin varsa gel Erdoğan.

'MERSİN'E GELİNCE MENÜDE TANTUNİ VAR DER Mİ ACABA?'

Sürücüsüz arabalar olacak, duvarlarda kağıtlar gelişecek, o da diyor ki ben kıraathane açacağım. Çay var diyor kek var diyor. Ya sen şeker fabrikalarını sattın kekler bile şekersiz olacak. Menü gelişiyor, Mersin'e gelince tantuni var der mi acaba?

'SENİN DERDİN AYET DEĞİL'

Geçen gün diyor ki sen Muharrem İnce Niğde'ye gittin niye Ömer Halisdemir'in mezarına uğramadın? Fatiha okumasını biliyor musun diyor, Erdoğan senin yanından FETÖ'cüler hala gitmemiş FETÖ'cüler seni kandırıyor,. İki dakika delikanlı ol ayıp oluyorsun. Senin derdin ayet değil, Kuran'ı Kerim olsa bakara makara diyen adamı partiden atardın.

'SONU GELMEYEN SARAYPEREST'

Bu Erdoğan'dan size milletimize neden hayır gelmez anlatayım; Erdoğan benden 5 ay sonra meclise geldi 2003 mart ayıydı. Milletvekilleri lojmanlarda oturmayacak, halkın arasında oturacak dedi. Herkes alkışlıyor, bende dedi Keçiören'de bir apartmana gidiyorum dedi. Ama bir iki sene geçti mütevazi hayattan sıkıldı. Kendine gitti Bin 150 odalı saray yaptırdı. Sonu gelmeyen sarayperest.

'RİZELİYİM DİYOR AMA BEYAZ ÇAY İÇİYOR'

Rizeli'yim diyor ama Rize çayı değil, kilosu 4 bin 500 liraya beyaz çay içiyor.

'CAMİNİN İÇERİSİNE BİLE 150 KORUMAYLA GİRİYOR'

Erdoğan artık heyecanını yitirmiş, insanlara tepeden bakan bir adam. Arkadaşlarına sırt çeviren kibirli bir adam. Siyaset insana dokunma sanatıdır. Artık millete dokunamıyor. Caminin içerisine bile 150 korumayla giriyor, o sizden biri değil, o artık her şeyi bilen biri.

'SEN JİNEKOLOG MUSUN KARDEŞİM'

Üç çocuk diyor, sezaryan olmaz normal doğum diyor, sen jinekolog musun kardeşim? Doğum yöntemi belirliyorsun, siyah ekmek ye diyorsun. Sonra da bu milleti bir kekle sustururum diyorsun. Öğle vakti keki verdin akşam ne yiyecek bu millet?

'ŞİİRLERİ BEN YAZDIM, BİR SAKINCASI MI VAR?'

Benim şiirimi almış diyor ki burada müstehcen sözler var. Ben yazdım kardeşim bir sakıncası mı var? Okuduğum ilk okula fen lavoratuvarı yaptırdım ben o şiir kitabımın parasıyla.

'YARDIMLARI NEDEN KESEYİM'

Son günlerde yeni yalanları; Benim yardımları keseceğim söylentisi, ben yardımları neden keseyim? Size söz veriyorum cumhurbaşkanı seçileyim yardımlara 100 gün içerisinde 100 lira zam yapacağım. Bu sözüm namus sözüdür şeref sözüdür.

İLK 100 GÜN İÇERİSİNDE YAPILACAKLAR

Gariban cumhurbaşkanı gariban halkın yardımını kesmez yardım yapar. Son İstanbul mitinginde herşeyi açıklayacağım ama Mersin'den de ilk 100 gün içerisinde yapılacakları açıklıyorum; 1 Yemin ettikten 48 saat içerisinde OHAL'i kaldıracağız. 2 -- 100 Gün içerisinde Merkez Bankası yönetimi bağımsız olacak. 3 -- PKK gibi IŞİD gibi FETÖ gibi örgütlerle amansız mücadele edeceğiz. 4- İnsanları fişlemek için PassoLig'i getirdiler. Pasolig'i kaldıracağız 5- Suriye'ye büyükelçi atayacağım barışı sağlayıp 4 milyon Suriyeliyi davul zurnayla memleketlerine göndereceğiz. 6 -- Yargıyı bağımsız hale getierceğiz. Yargı düzelmeden ekonomi düzelmez. 7 Size söz veriyorum kimsenin telefonları dinlenmeyecek. Size bu konuda mağdur olmuş biri olarak söylüyorum, telefonlarınız dinlenmeyecek. 8 -- KHK'lar ile işten atılanlar ama dava açılmayanlar işlerine geri dönecek, soruşturma açılanlar sonuçlanmasını bekleyecek. 9- Askeri okulları kapattılar, hakimlerin içerisinde de FETÖ'cüler var, hukuk fakültesini mi kapatacağız? Askeri liseler tekrar açılacak.10- Medyayla ilgili çalışmalar yasal düzenlemeler yapacağız. Tarafsız olacaklar. TRT hepimizden vergi alıyor ama sadece Erdoğan'ı gösteriyor -- 11 Biz Türkiye'deki Sünniler Aleviler'e haksızlık ediyoruz, onlarda vergi veriyor askere gidiyor şehit oluyor. Cemevlerine de yardım edeceğiz bu haksızlığı gidermek için Alevi olmak gerekmez insan olmak yeterli. Yüz gün içerisinde cem evlerinde ibadethane statüsü vereceğiz.

12- Kamusa yükselmenin kararlarını koyacağız. İnancına cinsiyetine bakılmayacak, başörtülü başörtüsüz olmasına bakılmayacak. Hiç bir şekilde ayırmayacağım kayırmayacağım savurmayacağım. Kamuda başörtüsü takabilirsin böyle bir derdimiz yok bizim. Kendini kullandırma başörtülü kardeşim. Böyle bir derdim yok namus sözü şeref sözü. 13 Öğretmenlere polislere askerlere din görevlilerine 3 bin 600'ü vereceğiz. 14- Kamu bankalarını tekrar düzenleyeceğiz. 15 AB ile müzakerelere devam edeceğiz. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!