İnce'den bedelli sözü

Bedelli askerlik için "Aslında hiç içime sinmiyor" diyen Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde bir defaya mahsus bedelli askerlik uygulamasına izin vereceğini söyledi. İnce bedelli askerlik için de elde edilecek paranın kullanıma ilişkin de 'şart' koştu.

İnce'den bedelli sözü

Beykoz'da vatandaşlara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim otobüsü çamura saplanınca Üsküdar mitingi gecikmeli başladı. Beykoz'da seçim otobüsü çamura saplanan İnce, gençlerden otobüsü itmeleri için yardım istedi. Otobüs çamurdan kurtarılamayınca İnce, başka bir araçla Üsküdar'a geçti ve CHP'nin seçim otobüsünü kullanarak Üsküdarlılara seslendi.

İnce'nin Üsküdar'daki konuşmasından satırbaşları şöyle;

"Bugün kampanyamızın 41'inci günü günü. Yarın Tunceli'ye gideceğim, Elazığ ve Tokat'ta var. Türkiye'yi karış karış dolaşıyoruz. Sokaktaki değişim rüzgarı ve sokaktaki umut bana şunu söylettiriyor: Bu iş bitti, bu iş tamam."

"Seçim ciddi bir iştir, seçim son ana kadar devam eden bir iştir. Sizlerden istediğim şu; 24 Haziran'a kadar herbiriniz 3 kişi ikna etmeli. Herkes 3 kişiye şunu anlatacak; 16 yılda Türkiye'yi yönettiler, 24 yıldır İstanbul'u yönetiliyor. Üsküdar'da Yavuztürk Mahallesi aynı kadere mahkum olmuş."

"Cumhurbaşkanı seçildiğimde 48 saat içinde OHAL'i kaldıracağız, Türkiye hukuk devleti olacak. Demokratikleşecek, özgürleşecek. Cumhurbaşkanı aleyhinde bir genç tweet attı diye sabahın 5'inde evine polis gitmeyecek. 16 yıldır bir korku toplumu oluşturdular."

"Erdoğan'a Türkiye'nin her yerinden seslendim. Şimdi de Erdoğan'a evinin dibinden sesleniyorum. Erdoğan, sen çakma dünya liderisin Erdoğan. 'Ustayım' diyorsun, bana da 'çırak' diyorsun. De dilin kemiği yok. Sende şu kadar yürek, bilgi varsa çık televizyonda karşıma çık. Seninle sadece ekonomi konuşacağız, gel televizyona hani sen dünya lideriydin? Niye gelemiyorsun? Üsküdarlılar aynı şehirde yaşıyorsunuz, televizyonda benim karşıma çıksın mı? Bak Üsküdarlılar seni istiyor, korkma ben adam yemiyorum."

BEDELLİ SÖZÜ

"Bedelli askerlik hiç içime sinmiyor ancak toplumsal bir beklenti var. Bir defaya mahsus olmak üzere izin verebilirim. Ancak son kez çıkabilir. Bir daha çıkmaz. Şartım da şudur "Toplanacak paraların 3'te birini er olarak askere gidenlere vereceğiz. 3'te birini şehit ve gazi yakınlarına vereceğiz. Diğer 3'te birini de savunma sanayine vereceğiz. Böyle olursa kabul ederim. Son kez..."

İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Az önce Beykoz çayırında bir miting yaptık. Fakat çim olduğu için otobüs battı. Gerçi Türkiye'yi batıranların yanında bir otobüs batmış bir şey mi? Otobüs battı sağolsun, milletvekilimiz kendi otobüsünü verdi, emanet otobüsle konuşacağız.

Bugün 41. gün, 93. miting. Sokaktaki değişim rüzgarı, heyecan, umut bana şunu söyletiyor: Bu iş bitti, bu iş TAMAM! 

Seçim ciddi bir iştir, son ana kadar devam eden bir iştir. 24 Haziran'a kadar her biriniz 3 kişiyi ikna edeceksiniz, söz mü?

Üsküdar'dayız, Yavuztürk Mahallesi hala aynı kadere mahkum. 16 yıldır Türkiye'yi, 24 senedir İstanbul'u yönetiyor.

Müslümanlığa en büyük zararı bunlar verdi. Bunlar böyle, "Haram helal ver Allahım, garip kulun yer Allahım."

'48 SAAT İÇİNDE OHAL'İ KALDIRACAĞIZ'

48 saat içinde OHAL'i kaldıracağız. Bir genç cumhurbaşkanı aleyhine tweet attı diye sabahın 5'inde evine polisler gitmeyecek. Bir korku toplumu oluşturdular. Türkiye'yi yeniden telefonları dinlenmeyen bir ülke yapacağız. Gençleri FETÖ benzeri örgütlere teslim etmeyen bir Türkiye kuracağız.

Erdoğan'a Türkiye'nin her yerinden seslendim. Şimdi de Erdoğan'a evinin dibinden sesleniyorum. Erdoğan, "Sen dünya liderisin Erdoğan, çakma dünya lideri. Ben ustayım diyorsun, dilin kemiği yok. Sen de şu kadar yürek varsa, bilgi varsa çık televizyonda karşıma. Seninle sadece ekonomi konuşacağız. Hani sen dünya lideriydin. Korkma ben adam yemiyorum. Diyorsan ki ben ekonomi tartışamam, diplomam yok diyorsan ona karışmam. Arkamdan atıp tutma. Siyaset er meydanı işidir, senin evinin önünden sesleniyorum. Gel ekonomi tartışalım.

Terörü istismar ediyorsun. Bir gün barış diyorsun, sonra savaş diyorsun.  Bazen idam diyorsun, bazen Kandil'le İmralı arasında postacılık yapıyorsun. Deneme yanılma yöntemiyle terörle mücadele yapılmaz.

Ben bu işi (terörü) gönlümü koyarak çözeceğim. 

Bana diyor ki Demirtaş'la görüştü, saklım gizlim yok. Herkesle görüştüm. Milletimiz için sana bile geldim. 

Önce gittim Akşener'e başaralılar diledim, Karamollaoğlu'na gittim başarılar diledim, Demirtaş'a gittim başarılar diledim, Erdoğan'a gittim başarılar diledim. Amacım uzlaşmak. 

(Bedelli askerlik) Bedelli askerlik hiç içime sinmiyor. Ama toplumunda bir gerçeği. Bir şarTla kabul ederim. 3'te 1'ini er oalrak askere gidenlere vereceğiz.Üçte birini şehit gazi yakınlarına, diğer üçte birini savunma sanayine vereceğiz. Böyle olursa kabul ederim.

Sadece CHP'lilerin değil 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Hepinizin bayramını kutluyorum. 55 milyar cari açığımız var, 250 milyar dolar ihracatımız var. Millet et yiyemiyor, gençlerin yüzde 20'si işsiz.

Meydanlarda bunların kafası basmaz, Erdoğan senin kafan çok basıyordu da ilkokul mezunu FETÖ seni nasıl kandırdı. 24 Haziran'da bay bay Erdoğan.

'SEN CAMDAN KONUŞ, BEN CANDAN KONUŞAYIM'

16 yıldır Türkiye'yi yöneten Erdoğan bir de benim karşıma çıkmış. Ben de bunu hayal ediyorum. Danışmalarını ve prompter'ını yanına al. Sen camdan konuş, ben candan konuşayım.

Sizden bir şey istiyorum. 23'ünde Maltepe'deyiz. Başlarken 2 milyon demiştim, bu değişti. Şimdi 5 milyon.

Cumhurbaşkanı olduğumda Pasolig'i hemen kaldıracağım. Kimseyi fişlemek gibi bir derdimiz yok. 1071 Malazgirt zaferinden sonra millet böyle yalancı görmedi. Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı bu. Diyarbakır mitinginde herkeste Türk Bayrağı vardı. Oradakiler HDP'liymiş. Mit öyle bilgi verdi diyor. Mit'e bak Mit'e. 

Bu kurumları yeniden yapılandıracağız. Danıştay üyeleri siyasi tweet atmayacak.Mit kimsenin özel hayatını incelemeyecek. Miting alanında kim varmış, sana ne kim varmış. Mit eksik bilgi vermiş. Miting alanında çok sayıda Ak Partili vardı.

Çiftçiye mazot 3 liradan verilecek. En düşük maaş 2 bin 200 lira olacak. Kentsel dönüşümde hedefimiz yerinde dönüşüm. Kimseyi yerinden yurdundan etmeyeceğiz.

Bir hayalim var oda Erdoğan'ın televizyonda karşıma çıkması. 23'ünde Maltepe'deyiz. Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingini istiyorum. Mitinge formalarınızla katılın. Cumhurbaşkanı olduğumda Passolig'i hemen kaldıracağım.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!