İnce: 'Çivi mi çaktı CHP' diyor... O sattıklarını kim yaptı!

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Karabüklü vatandaşlarla buluştu.

İnce: 'Çivi mi çaktı CHP' diyor... O sattıklarını kim yaptı!

Muharrem İnce, Karabük 'te yurttaşlara sesleniyor. İnce'nin konuşmasından satır başları: 

Bu ülkeyi yönetenler ' CHP çivi mi çaktı' diyor. O sattıklarını kim yaptı? 

"BEDAVA KEK YEMEK İSTİYORSANIZ ERDOĞAN'A OY VERİN"

Ben aş, iş diyorum. O gelmiş kıraathane açacağım diyor. Aklımda iki şey var. Acaba yanında FETÖ'cüler mi var? Yada bıktı bu işten de İnce bu işi devralsın mı diyor? Ben çocuklara iş diyorum o bedava kek verecekmiş. Yani eyy milletim sizi de bu seçim kekleyeceğim diyor. Oturacağız orada bedava kek yiyeceğiz ha... Bedava kek yemek istiyorsanız Erdoğan'a oy verin. Fabrikada çalışıp ekmeğinizi kazanmak istiyorsanız bana oy verin.

"TESADÜFE BAK"

Yandaş iki gazeteciyle televizyona çıkmış. İki şairin ölüm yıl dönümü bugün diyor. Tesadüfe bak Erdoğan'ın dosyasından çıkıyor. Sorular önceden planlanmış. Sana sesleniyorum yüreğin varsa, istediğin bir televizyonda karşıma çık. Siyasetçi gelecek seçimi, devlet adamı gelecek nesili düşünür.

"EN BÜYÜK FETÖ'CÜ SENSİN KENDİN SÖYLÜYORSUN"

Erdoğan 'FETÖ bizim zamanımızda büyüdü' diyor. Eyy Erdoğan sizin zamanınızda büyüdüyse Bank Asya'ya 100 lira yatırandan vatandaştan ne istiyorsun? En büyük FETÖ'cü sensin kendin söylüyorsun.

'APOLET' AÇIKLAMASI

Bu süreçte bir de başka tartışma var. Apolet sökersin, sökmezsin tartışması. İftar yemeğine Paşa katılabilir. Üniformayla katılıp Erdoğan beni eleştirirken alkışlarla ben onu emekli ederim. Dediğimin arkasındayım. TSK mensubu, siyasetin içinde olamaz. Rakiplerin eleştirildiği toplantıda alkış yapamazsın. Alkış yaparsan 30 Ağustos'ta emekli ederim seni. Başarılı bir paşaymış olabilir. Yaptığı görevden ödülünü veririm. Yanlış yaptığında da cezasını veririm. Bu kadar basit.

"ÖYLE KIRAATHANE FALAN DEĞİL, YURTDIŞINA GÖNDERECEĞİZ"

En düşük emekli maaşı 1500 tl olacak. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 1 asgari ücret alınacak. 19 Mayıs ve 29 Ekim'de 500'er lira burs alacaksınız. 2 yıl içinde hiçbirinizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. Sizleri yurtdışına göndereceğiz. Öyle kıraathane falan değil. Size dil öğreteceğiz. Vikipedia'yı serbest bırakacağız. Passolig'i kaldıracağız. Gençlerle marka yaratacağız.

"ERDOĞAN'A KARNE VEREYİM"

Çocuklar bugün karne aldı. Ben de bir öğretmen olarak Erdoğan'a bir iki not vereyim. Ekonomi sıfır, tarım sıfır, Türkçe yüzde 100 sıfır. Çünkü Ce-Ha-Pe diyor. Ama 10 aldığı dersler de var. Mesela kandırılma 10, FETÖ'ye destek 10.

"KANDIRILDIM" VİDEOSUNU İZLETTİ

Kandırılmış mı kandırılmamış mı onu da izleyelim. Bir gün kandırıldım, bir gün kandırılmadım diyor. FETÖ, Apo, Barzani, Obama kandırdı; sonra çıkıp diyor ki "Rabbim beni affetsin". Ben de rabbim onu affetme diye dua ediyorum.

Bir de apolet sökersin sökmezsin tartışması var. Birincisi, iftar yemeğine paşa katılabilir. İkincisi, üniformayla katılıp Erdoğan beni eleştirirken paşa alkışlayamaz. Onu emekli ederim hiç şansı yok. Paşaymış, arkadaş kantin asteğmenliğinden paşalığa terfi etti. Dediğimin arkasındayım TSK mensubu siyasetin içinde olamaz, rakiplerin eleştirildiği sofralarda alkış yapamaz. Yaparsan gönderirim, hiç şansın yok. Başarılı bir paşaymış, olabilir. Başarılı olduğunda ödülünü veririm, yanlış yaptığında cezasını. Türkiye kimsenin çiftliği değil!

Aydın'da harmandalı oynadım. Fena da oynamıyorum değil mi? Cumhurbaşkanı gülecek gülecek. Sürekli eyy diye bağırmayacak.

Saray meraklısı bir cumhurbaşkanı. Ankara'da İstanbul'da var, şimdi de Marmaris'e yaptırıyor. Size sözüm olsun, onu engelli çocuklara vereceğim.

"ANAM MİLLETE YANLIŞ BİLGİ VERDİ DEMİŞ"

Mal varlığımı açıkladım. Gazeteci arkadaşlar anama gitmiş. Ufak kardeşim haberi getirmiş. Anam demiş millete yanlış bilgi verdi. 'Niye?' demişler. 'Dört koyunu var onu dememiş' demiş. Doğru demiş. Üç tane de arı kovanım var. Ben köy çocuğuyum ne yapayım?

"DÜNYA VATANDAŞI OLACAKSINIZ"

Sizi yurtdışına göndereceğiz, öyle kıraathane falan, modası geçmiş şeyler değil. Dil öğreneceksiniz, dünya vatandaşı olacaksınız.

Bir şeye çok güldüm. Arkadaşlar deme dedi ama tutamayacağım. Aramızda kalsın. Malvarlığımı açıkladım, gazeteciler de anama gitmişler. Anam haberi okumuş, demiş ki, 'Yanlış bilgi vermiş, 4 de koyunu var, onu yazmamış'. Vallaha aklıma gelmedi, gelse yazardım; üç de arı kovanım var, şimdiden söyleyeyim.

Sabah akşam bağırıyor adam ya. Ne zaman televizyonu açsam bağıran biri var.

ERDOĞAN'IN GAFLARI

Hafızası da kaybolmuş. Anlattıkları tutmuyor. İstanbul'da okudum, 75 kişilik sınıflar vardı, tek parti döneminde okudum diyor. 1950'de çok partili yaşama geçtik, Erdoğan 54 doğumlu. 1950'de tek parti bitmiş, 54'te Erdoğan doğmuş, tek parti döneminde okumuş, 75 kişi varmış. Doğmadan 4 sene önce ilkokulda okumuş. Yalancı mı, yoksa 'ince' hastalığa tutulunca karıştırdı mı?

Bay Muharrem diyor. Sözde beni elitist, seçkinci noktasına koymaya çalışıyor. Sıradan bir köylü ailenin çocuğuyum ben, halk çocuğuyum. Sen de benim gibiydin ama haram helal ver Allahım, garip kulun yer Allahım deyip harama bulaştın. Sana söz veriyorum, emeklilik günlerin için bir kıraathane kuracağım, orada oturursun. Özet yerine kitabı okursun, hem de kek yersin."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!