İnce: Bu fakir millet 600 vekile maaş vermeye mecbur değil

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul'un Beykoz ilçesinde mitingde konuştu. İnce, seçildiği takdirde kimsesiz çocukları devlet kadrosuna alacağını, milletvekili sayısını da indireceğini söyledi. İnce, "Bu kadar borç yaptın. Alacaklılar kapıda bekliyor. Şimdi bu alacaklılar Türkiye'yi iflas ettirmek ister mi? Bence istemez. Niye istesin? Adamın alacağı var" dedi.

İnce: Bu fakir millet 600 vekile maaş vermeye mecbur değil

İnc'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Vatandaşlar arasında ayrım yapmayacağız. Mutlu, huzurlu bir Türkiye olacak. 16 yıldır millete yalan söylediler. Haram yediler mi? Haksızlık yaptılar mı? Sahte belge düzenlediler mi? Bunların hepsini yaptılar. Dinimize en büyük zararı bunlar verdi. Cumhurbaşkanı adayı saraylarda yaşayan adam olmayacak. Millet GDO'lu ürün yerken o saray bahçesinde beslenen bıldırcınların yumurtalarını yiyor. O artık sizden biri değil.

Beykoz'un imar, tapu sorunu var. Artık sizi unuttu. Halk çocuğu olan benim, milletin evladı olan benim. 

Erdoğan artık beyaz Türk, artık saraylı. Senden biri değil. Senden biri olan benim. Bana 'gariban' diyor. Erdoğan'dan 5 ay önce milletvekili oldum. 16 yıl milletvekilliği yaptım. Ben gariban kaldım da sen nasıl zengin oldun?

Size söz veriyorum. 2019 yılbaşı gelmeden sizin tapu ve imar sorununuzu çözeceğim. 'Ben gidersem batarız' diyor. Sanki Cumhuriyet'i sen kurdun. Atatürk vefat etti Türkiye batmadı. İsmet Paşa vefat etti Türkiye batmadı. Özal, Demirel vefat etti Türkiye batmadı. 'Kafanız basmaz' diyor. İlkokul mezunu FETÖ bile seni kaldırdı, senin mi kafan basıyor? Yalova'dan geldim, Erdoğan'ın yaptığı köprüden geçtim. 125 lira para ödedik. Demirel'in yaptığı köprüden geçeceğim akşam, orası bedava. Bayramdan sonra Erdoğan'ın yaptığı köprüden geçiş 114 lira, Demirel'in yaptığı köprü 11 lira. Sen bu memleketi soyuyorsun. 

Cumhubaşkanı olduğumda kimsesiz çocukları, 18 yaşını doldurduktan sonra devlet kadrosuna alacağım. Yılbaşı gelmeden bu sorunu da çözeceğim.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim çalışmaları kapsamında bugün İstanbul'da 4 ilçede miting düzenleyecek. İnce'nin ilk durağı Beykoz. İnce Beykoz'un ardından sırasıyla Üsküdar, Sancaktepe ve Pendik'te de miting düzenleyecek.

İnce'nin Beykoz konuşmasından satır başları:

Bu çayırı gören bir pehlivan ne güzel güreşilir der. Bir siyasetçi gördüğünde de keşke rakibim karşıma çıksa da bir tartışma yapsak diye düşünür. Ben de diyorum keşke Erdoğan bir televizyon programında karşıma çıksa tartışsak diyorum. Söz veriyorum diploma sormayacağım sadece ekonomi konuşacağız.

Türkiye'de ilk kez seçilmeden icraat yapan adamım ben. 1- Seçildiğimden 48 saat sonra OHAL'i kaldıracağımı söyledim. Şimdi 'OHAL kalkacak' diyor.

Yine 16 yıldır ülkeyi yönetiyor. Bir kez olsun öğretmenlere polislere 3600 ek gösterge dedi mi?

Ne zaman dedi ben konuşmaya başlayınca. Erdoğan, öğretmenlere polislere 3600 vereceksen senin elinde KHK çıkarma yetkisi var! Çıkar, ver o zaman. Vermez çünkü yalan söylüyor.

Terörü istismar ediyor, bir gün geliyor analar ağlamasın diyor, öbür gün geliyor şehitlik diyor, öbür gün İmralı'ya postacılık yapıyor. İstismara hazırlıklı olun 7 Haziran'la 1 Kasım arasında yaşananları unutmayın ve hazırlıklı olun. Çünkü Erdoğan sandıktan ve kendisinden başka hiç bir şeyi düşünmüyor.

Beykoz'dan kendisine sesleniyorum; Bana bak Erdoğan, deneme yanılmayla bu iş çözülmez. Oy hesabı yapma! Kimseyi kandırmadan bu işi çözeceğim.

Dinimize en büyük zararı bunlar verdi! Haram helal ver Allah'ım garip kulun yer Allah'ım dedi. Cumhurbaşkanı saraylarda yaşayan adam olmayacak.  Millet GDO'lu yiyecek yerken o Sarayı'nın bahçesinde bıldırcın yumurtasıyla besleniyor. Millet kafeteryalarda çay içemezken, o kilosu 4500 TL'lik beyaz çay içiyor. O sizleri unuttu! Halk çocuğu olan benim, milletin evladı benim.

MALTEPE MİTİNGİ İÇİN 'HERKES 3 KİŞİYİ İKNA ETSİN' TALEBİ

Bu fakir millet 600 milletvekiline maaş vermeye mecbur değil. Bunu düşüreceğiz. Referandumda evet oyu vererek bunu siz yaptınız. Yazık, günah. Bu hatayı düzeltmemiz lazım. 600 milletvekili Türkiye'ye çoktur. 

Bugün İstanbul'da prova yapıyoruz. Maltepe'deki mitingin provasını yapıyoruz. 5 milyon olacağız. Maltepe mitingine kadar sizlerden bir şey istiyorum. Herkes 3 kişiyi ikna edecek.

KREDİ DERECELENDİRME KURUŞLARI

Onlar Türkiye'ye not veriyor. İyi not verdiklerin de 'Ben aldım' diyor. Kötü not aldı mı 'Bunlar dış mihrak' diyor. 453 milyar dolar borcu var Türkiye'nin. 323 milyar dolarını Erdoğan yaptı. 60 milyar dolarlıkta özelliştirme yaptı. 865 milyar dolar da 16 senede vergi topladılar. Yaptıkları bu. Bu kadar borç yaptın. Alacaklılar kapıda bekliyor. Şimdi bu alacaklılar Türkiye'yi iflas ettirmek ister mi? Bence istemez. Niye istesin? Adamın alacağı var. Dükkan açık olsun ister. Dükkan kapanırsa alacağını alamaz.

BEYKOZ'DA DERİ KUNDURA, TEKEL VE ŞİŞE CAM FABRİKLARINA NE OLDU?

Bu sorunu ben çözeceğim. Burada deri kundura ve TEKEL fabrikası, şişe cam fabrikası vardı! 10 bin kişi çalışıyordu! Hepsi gitti, yazık günah...
Erdoğan artık Beyaz Türk, Erdoğan artık saraylı, senden biri değil. Bana 'gariban' diyor, 16 yıl milletvekilliği yaptık ben gariban kaldım da sen nasıl zengin oldun?

BEYKOZLULARA TAPU MÜJDESİ

Size söz veriyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğimde sizin tapu sorunlarınızı yılbaşı gelmeden çözeceğim.

"ERDOĞAN SEN BU MİLLETİ SOYUYORSUN"

Demirel'in yaptığı köprü bayramda bedava, Erdoğan'ın yaptığı köprü 114 TL. Erdoğan'ın yaptığı köprünün parası uluslararası şirketlere, Demirel'in yaptığı köprünün parası hazineye gidiyor. Erdoğan, sen bu milleti soyuyorsun, soyuyorsun....

KİMSESİZ ÇOCUKLAR

Kimsesiz çocukları 18 yaşını doldurduklarında devlet kadrosuna alacağım, o çocukları sokağa bırakmayacağım. 81 milyonluk ülkede 3-5 bin kimsesiz çocuğa bakamıyorsak yazıklar olsun bize.

"MİLLETVEKİLİ SAYISINI REFERANDUMA GÖTÜRECEĞİZ"

Milletvekili sayısı 600 olur mu? Yazık bu fakir millete! Milletvekili sayısını yeniden referanduma götüreceğiz.

İNCE ÜSKÜDAR'DA KONUŞTU

Bedelli askerlik için "Aslında hiç içime sinmiyor" diyen Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde bir defaya mahsus bedelli askerlik uygulamasına izin vereceğini söyledi. İnce bedelli askerlik için de elde edilecek paranın kullanıma ilişkin de 'şart' koştu.

Beykoz'da vatandaşlara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim otobüsü çamura saplanınca Üsküdar mitingi gecikmeli başladı. Beykoz'da seçim otobüsü çamura saplanan İnce, gençlerden otobüsü itmeleri için yardım istedi. Otobüs çamurdan kurtarılamayınca İnce, başka bir araçla Üsküdar'a geçti ve CHP'nin seçim otobüsünü kullanarak Üsküdarlılara seslendi.

İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Az önce Beykoz çayırında bir miting yaptık. Fakat çim olduğu için otobüs battı. Gerçi Türkiye'yi batıranların yanında bir otobüs batmış bir şey mi? Otobüs battı sağolsun, milletvekilimiz kendi otobüsünü verdi, emanet otobüsle konuşacağız.

Bugün 41. gün, 93. miting. Sokaktaki değişim rüzgarı, heyecan, umut bana şunu söyletiyor: Bu iş bitti, bu iş TAMAM! 

Seçim ciddi bir iştir, son ana kadar devam eden bir iştir. 24 Haziran'a kadar her biriniz 3 kişiyi ikna edeceksiniz, söz mü?

Üsküdar'dayız, Yavuztürk Mahallesi hala aynı kadere mahkum. 16 yıldır Türkiye'yi, 24 senedir İstanbul'u yönetiyor.

Müslümanlığa en büyük zararı bunlar verdi. Bunlar böyle, "Haram helal ver Allahım, garip kulun yer Allahım."

'48 SAAT İÇİNDE OHAL'İ KALDIRACAĞIZ'

48 saat içinde OHAL'i kaldıracağız. Bir genç cumhurbaşkanı aleyhine tweet attı diye sabahın 5'inde evine polisler gitmeyecek. Bir korku toplumu oluşturdular. Türkiye'yi yeniden telefonları dinlenmeyen bir ülke yapacağız. Gençleri FETÖ benzeri örgütlere teslim etmeyen bir Türkiye kuracağız.

Erdoğan'a Türkiye'nin her yerinden seslendim. Şimdi de Erdoğan'a evinin dibinden sesleniyorum. Erdoğan, "Sen dünya liderisin Erdoğan, çakma dünya lideri. Ben ustayım diyorsun, dilin kemiği yok. Sen de şu kadar yürek varsa, bilgi varsa çık televizyonda karşıma. Seninle sadece ekonomi konuşacağız. Hani sen dünya lideriydin. Korkma ben adam yemiyorum. Diyorsan ki ben ekonomi tartışamam, diplomam yok diyorsan ona karışmam. Arkamdan atıp tutma. Siyaset er meydanı işidir, senin evinin önünden sesleniyorum. Gel ekonomi tartışalım.

Terörü istismar ediyorsun. Bir gün barış diyorsun, sonra savaş diyorsun.  Bazen idam diyorsun, bazen Kandil'le İmralı arasında postacılık yapıyorsun. Deneme yanılma yöntemiyle terörle mücadele yapılmaz.

Ben bu işi (terörü) gönlümü koyarak çözeceğim. 

Bana diyor ki Demirtaş'la görüştü, saklım gizlim yok. Herkesle görüştüm. Milletimiz için sana bile geldim. 

Önce gittim Akşener'e başaralılar diledim, Karamollaoğlu'na gittim başarılar diledim, Demirtaş'a gittim başarılar diledim, Erdoğan'a gittim başarılar diledim. Amacım uzlaşmak. 

(Bedelli askerlik) Bedelli askerlik hiç içime sinmiyor. Ama toplumunda bir gerçeği. Bir şarTla kabul ederim. 3'te 1'ini er oalrak askere gidenlere vereceğiz.Üçte birini şehit gazi yakınlarına, diğer üçte birini savunma sanayine vereceğiz. Böyle olursa kabul ederim.

Sadece CHP'lilerin değil 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Hepinizin bayramını kutluyorum. 55 milyar cari açığımız var, 250 milyar dolar ihracatımız var. Millet et yiyemiyor, gençlerin yüzde 20'si işsiz.

Meydanlarda bunların kafası basmaz, Erdoğan senin kafan çok basıyordu da ilkokul mezunu FETÖ seni nasıl kandırdı. 24 Haziran'da bay bay Erdoğan.

'SEN CAMDAN KONUŞ, BEN CANDAN KONUŞAYIM'

16 yıldır Türkiye'yi yöneten Erdoğan bir de benim karşıma çıkmış. Ben de bunu hayal ediyorum. Danışmalarını ve prompter'ını yanına al. Sen camdan konuş, ben candan konuşayım.

Sizden bir şey istiyorum. 23'ünde Maltepe'deyiz. Başlarken 2 milyon demiştim, bu değişti. Şimdi 5 milyon.

Cumhurbaşkanı olduğumda Pasolig'i hemen kaldıracağım. Kimseyi fişlemek gibi bir derdimiz yok. 1071 Malazgirt zaferinden sonra millet böyle yalancı görmedi. Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı bu. Diyarbakır mitinginde herkeste Türk Bayrağı vardı. Oradakiler HDP'liymiş. Mit öyle bilgi verdi diyor. Mit'e bak Mit'e. 

Bu kurumları yeniden yapılandıracağız. Danıştay üyeleri siyasi tweet atmayacak.Mit kimsenin özel hayatını incelemeyecek. Miting alanında kim varmış, sana ne kim varmış. Mit eksik bilgi vermiş. Miting alanında çok sayıda Ak Partili vardı.

Çiftçiye mazot 3 liradan verilecek. En düşük maaş 2 bin 200 lira olacak. Kentsel dönüşümde hedefimiz yerinde dönüşüm. Kimseyi yerinden yurdundan etmeyeceğiz.

Bir hayalim var oda Erdoğan'ın televizyonda karşıma çıkması. 23'ünde Maltepe'deyiz. Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingini istiyorum. Mitinge formalarınızla katılın. Cumhurbaşkanı olduğumda Passolig'i hemen kaldıracağım.

BEDELLİ SÖZÜ

"Bedelli askerlik hiç içime sinmiyor ancak toplumsal bir beklenti var. Bir defaya mahsus olmak üzere izin verebilirim. Ancak son kez çıkabilir. Bir daha çıkmaz. Şartım da şudur "Toplanacak paraların 3'te birini er olarak askere gidenlere vereceğiz. 3'te birini şehit ve gazi yakınlarına vereceğiz. Diğer 3'te birini de savunma sanayine vereceğiz. Böyle olursa kabul ederim. Son kez..."

SANCAKTEPE'DE KONUŞTU

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Beykoz ve Üsküdar mitinglerinin ardından Sancaktepe'de İstanbul turuna devam etti. Konuşmasında 2014'teki belediye seçimlerini hatırlatan İnce, "Yalova Belediye seçimlerini hatırlıyor musunuz? Orada sabahlara kadar beklediğimi hatırlıyor musunuz? Çaldırdım mı? (Hayır sesleri) Çalamazlar merak etmeyin... Merkez Bankası'nda yamuk olur Muharrem İnce'de olmaz" diye konuştu.

Muharrem İnce'nin konuşmalarından satırbaşları şöyle;

"Yalova'da benim doğup büyüdüğüm şehre beni şikayet etmiş. 4 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı adayı olduğumda parti rozetini çıkardım yerine Türk bayrağı taktım. Çünkü bayrak hepimizin. Onun için parti bayrakları değil sadece Türk bayrağı olmasını istiyorum. Bütün Cumhurbaşkanı adaylarını ziyaret ettim başarılar diledim. Ben barışmak istiyorum, uzlaşmak istiyorum, çocuklara iş aş istiyorum. Sonra gittim bankaya rakiplerimin hesabına 5'er yüz lira para yatırdım. Sonra diyor ki Demirtaş'ı ziyaret etti. Ettim sana mı soracağım. Bu memleket için seni bile ziyaret ettim. Sana mı soracağım? Çünkü ben bu milleti barıştırmak istiyorum barıştırmak...

Hemen barışacağız... Büyüyeceğiz... Kamu ihale Kanunu 180 defa değişmeyecek. Zeytinyağını dökme alarak satıp İtalya'da şişeletip İtalyanların zeytinyağını daha pahalıya satmasına izin vermeyeceğiz. Merkez Bankası Başkanını parti genel merkezine çağırmayacağım. Çiftçinin borçlarının faizlerini sileceğiz. Gençleri iyi eğiteceğiz.

Biz bu seçimi kadınlar ve gençlerle alacağız. Şu anda 100 kadından 32'si çalışıyor. Arkadaş diyor ya her mahalleye bir kıraathane açacağım. Ben de diyorum ki her mahalleye bir kreş açacağım. Bu kreş ucuz ve uzmanlardan oluşan kreş olacak. Sloganım şu çocuk kreşe kadın işe... Gençler sizi FETÖ gibi yapılara muhtaç bırakmayacağım. Geçen gün bir atanamayan öğretmen 'atanamadık' diyor. Erdoğan'da 'Gitte sizi Kılıçdaroğlu atasın' diyor. Muharrem Ağabeyiniz hepinizi atayacak sizi... Parayı nereden bulacağım söyleyeyim. 40 milyar doları nereden bulduysan Suriyelilere ben de oradan bulacağım. Sarayın ışıklarını kapatacağım orayı bu ülkenin gençlerine vereceğim. Yalnız Ankara'daki sarayı gençlere Marmaris'teki yazlık sarayı engelli kardeşlerime vereceğim. Bu ülkenin engelli gençleri birer hafta aileleriyle birlikte Marmaris'teki sarayda tatil yapacaklar.

Erdoğan TV'leri izleyip benim mitingimdeki kalabalığı görünce arkadaşların sana 'İnce o kalabalığı taşıdı' diye sana yanlış bilgi verebilirler. Erdoğan bunların hepsi gönüllü hepsi... Erdoğan madem ekonomistsin çık karşıma. Karşıma çıksın mı? Gelebilir mi? Benim de hayalim çıksın bir karşıma da bakalım ne olacak. Madem usta gelsin. Erdoğan 'bunların kafaları basmıyor' diyor. Bunların kafaları basmıyor diyorsun da ilkokul mezunu olan FETÖ seni nasıl kandırdı?

Şimdi hep birlikte 24 Haziran'da sandık başında olacağız. Ondan önce yapacağımız şey herkes 3 kişiyi ikna edecek. Yalan söylediler mi? İnsanları dinden soğuttular mı? İftira attılar mı? Haram yediler mi? Sahte belge ürettiler mi? Milleti böldüler mi? Bunları anlatacaksınız. Tatil matil yok herkes oy kullanmaya. Oyunu kullandın eve gitmek yok okulun önünde bekleyeceksin. Orası bitti sonra İlçe Seçim Kurulu'na... Hee Yüksek Seçim Kurulu'nda bir numara olur mu? Merak etmeyin Muharrem İnce orada olacak. Bütün avukatlar cübbelerini arabanızda hazır tutmanızı istiyorum. Her an sizi Ankara'ya çağırabilirim 24'ünde... 50 bin avukatla YSK'nın önünde olacağım. Yalova Belediye seçimlerini hatırlıyor musunuz? Orada sabahlara kadar beklediğimi hatırlıyor musunuz? Çaldırdım mı? (Hayır sesleri) Çalamazlar merak etmeyin... Merkez Bankası'nda yamuk olur Muharrem İnce'de olmaz.

Bir siyasi parti iktidara geldi mi o iktidarın makbul gördüğü, değerli gördüğü bir kesim oluyor. İktidar değişince o makbul kesim gidiyor başka bir makbul kesim geliyor. O iktidarın adamları oluyor. Bu yapıyı sona erdireceğim. Benim Cumhurbaşkanlığımda 81 milyon makbul insan olacak herkes. Size şunun sözünü veriyorum... Ak Partili kardeşlerim"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!