Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İMO'dan Bursa İl Sağlık Müdürü'ne ziyaret

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz'ı makamında ziyaret ederek koronavirüs tedavisinde etkili bir yöntem olan plazma tedavisi için başlatılacak kan bağışı kampanya için destek istedi.

İMO'dan Bursa İl Sağlık Müdürü'ne ziyaret

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, koronavirüs tedavisinde kullanılan ve etkili yöntemlerden biri olarak değerlendirilen immün plazma tedavisine katkı sağlamak için kan bağışı kampanyası düzenlemeyi planlıyor.  İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Elif Kibar Topcu ve Şube Kamu Çalışanları Komisyonu Başkanı Levent Rona ile birlikte İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz'ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Şube olarak başlatılacak olan kan bağışı kampanyası hakkında bilgi veren Başkan Albayrak, İl Sağlık Müdürlüğü'nün de katkıları ile bu kampanyayı büyütmek istediklerini söyledi.

Koronavirüs tedavisinde etkili olan bu yöntem için daha önce hastalığı atlatmış üyelere ve yakınlarına ulaşmayı hedeflediklerini belirten Başkan Albayrak, "Plazma tedavisinin daha fazla kişiye uygulanabilmesi için kan bağışına ihtiyaç olduğunu öğrendik. Bu konuda önce kendimizden ve çevremizden başlayarak bilinci arttırmak ve hastalıkla ilgili mücadeleye destek vermek istiyoruz. Daha önce hastalığı atlatmış, şartlara uygun olan tüm meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın kan bağışı kampanyasına katkı sunacağını umut ediyoruz" dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz da, İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu'na teşekkür ederek, Bursa'da hastalıkla mücadeleyi destekleyecek tedbirleri arttırdıklarını dile getirdi. İmmün plazma tedavisi için yapılacak kan bağışlarının da bu anlamda önemli olduğunu ve kampanyaya ellerinden gelen katkıyı sunacaklarını kaydeden Dr. Yavuzyılmaz, İMO Bursa Bursa Şubesi'ne bu konudaki duyarlılığı için de teşekkür etti.

İMO Bursa Şube İl Sağlık Müdürlüğü İş Yeri Temsilcisi Feyzullah Demirbağ'ın da katıldığı ziyarette Şube üyeleri, İl Sağlık Müdürlüğü'nün çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!