İMO Bursa Şubesi OSB'lerle işbirliğini sürdürüyor

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, Organize Sanayi Bölgeleri ile işbirliğini sürdürüyor. Bursa Organize Sanayi Bölgesi ile işbirliği protokolünü imzalayan İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, "Oda olarak, OSB'lerde ruhsata bağlanacak yapıların 01 Ocak 2019'da yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği'ne uygun projelendirilmesi için teknik destek sağlamaya hazırız" dedi.

İMO Bursa Şubesi OSB'lerle işbirliğini sürdürüyor

Organize Sanayi Bölgeleri ile işbirliği protokolü imzalayan İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bursa Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürü Türker Ertürk ile bir araya geldi. Bursa OSB Müdürlüğünde imzalanan protokole, İMO Bursa Şube Sekreter Üyesi Mustafa Er, Yönetim Kurulu Üyesi Korhan Başaralı, Şube Sekreteri Ayşegül Özbek, BTSO Meclis Üyesi Suat Gençosman katıldı.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, güvenli sanayi yapılarının önemine dikkat çekerek, "Büyük maliyetler harcanarak açılan sanayi kuruluşlarının depreme dayanıklı ve hatasız inşa edilmesi gerekli. Projelendirme aşamasının doğru ve eksiksiz yapılması gerekli. Bu açıdan teknik denetimler kaliteyi arttıracaktır. Geçtiğimiz aylarda Yeni Deprem Yönetmeliğimiz de Resmi Gazete de yayımlandı. Birçok yeni uygulama zorunluluğu getirildi. Oda olarak, OSB'lerde ruhsata bağlanacak yapıların 01 Ocak 2019'da yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği'ne uygun projelendirilmesi için teknik destek sağlamaya hazırız" dedi.

Bursa Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürü Türker Ertürk de, "Sanayicilerimizin ve sanayi yapılarımızın daha sağlıklı inşa edilmesi için bu protokolü imzaladık" diyerek, hayırlı olmasını diledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!