İmdada jandarma yetişti

ORDU'nun Gürgentepe İlçesi'nde aralarında gazetecilerin de bulunduğu 15 kişi yolda tipiye yakalanarak mahsur kaldı. Köy yolunda mahsur kalanları kurtarmaya çalışan jandarma aracı da kara saplandı.

İmdada jandarma yetişti

 


Yurdun bir bölümünde 'Bahar havası' yaşarken Ordu'nun Gürgentepe İlçesi'nde etkili olan tipi, çok sayıda kişinin zor durumda kalmasına neden oldu. Haber takibi için Gürgentepe'ye giden gazeteciler ve bazı kişiler tipi nedeniyle nedeniyle Gürgentepe İlçesi Işıktepe Beldesi yolunda mahsur kaldı. Kar kalınlığının yarım metreyi bulduğu bölgede araçtan çıkmayarak soğuktan korunanların imdadına Gürgentepe İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yetişti. Yoğun tipi altında kurtarma çalışması sürerken jandarma aracı da kara saplandı. Askerlerin tipide zorlu mücadelesiyle jandarma aracı kurtarılırken diğer araçlar da halat bağlanarak bölgeye kurtarma çalışmaları için gelen zırhlı araçlarla çekildi.

Yaklaşık 1 saat süren çalışmalarının ardından gazeteciler ve bazı kişiler kurtarılırken karayollarına bağlı kar küreme aracıda bölgeye giderek tipi nedeniyle kapanan yolu yeniden ulaşıma açtı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!