Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İmamoğlu: "Ekrem abiniz olmaya geliyorum"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralan İmamoğlu, İBB binası önünde halka hitap etti.

İmamoğlu: ''Ekrem abiniz olmaya geliyorum''

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

İmamoğlu, mazbatasını almasının ardından İstanbul İl Seçim Kurulu'nun bulunduğu Çağlayan Adliyesi'nden, Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye binasına geldi.

"VAZGEÇMEDİK"

Ekrem İmamoğlu'nun İBB binası önünde gerçekleştirdiği zafer konuşmasının ilk başlıkları şu şekilde;

''Hoş geldin İstanbul, asla vazgeçmedik. Haktan, hukuktan ve adaletten asla vazgeçmedik. Bu şehrin vicdanından, bu şehrin ahlak duygularından, adalet duygusundan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Lütfen bu kısmı iyi dinleyin. Bakın ben Allahıma şükrediyorum bana dünyanın en güzel şehrini bu şehrin insanlarıyla yönetme şansı tanıdı. Bu lütuf bana boynumun borcu, sorumluluğumdur. Ben kendimi bu şehrin insanlarına adayacağım, hepinize söz veriyorum.Sokaklarda, meydanlarda hep anlattık; birbirimize gülümseyeceğiz, selam vereceğiz.Artık öteki beriki kıyıda köşede kalan yok, artık kaymak tabakası, varoşu yok.

Bu şehrin nimetlerini ganimet yapmak yok. Bu şehrin nimetlerini paylaşmak var. Bu şehrin güzelliklerini paylaşmak var. Haksızlığa, hukuksuzluğa nasıl boyun eğmediysek, görevim süresince kimsenin hakkını yemedim, kimseye de hakkınızı yedirmeyeceğim. Haksızlığa, hukuksuzluğa nasıl boyun eğmediysek, görevim süresince kimsenin hakkını yemedim, kimseye de hakkınızı yedirmeyeceğim. Güzel insanlar, hayallerimiz var, inancımız var, ahlakımız var. Size net olarak ifade ediyorum: küskünlüklerinizi, ayrılıklarınızı kenara koyun.''

"ESAS OLAN HİZMETTİR"

"Sizi kutuplaştıran hangi unsurlar varsa ne hale düşmüşseniz ve selam borcunuzun olduğunuzu düşündüğünüz bir komşunuz varsa; bu kardeşiniz rica ediyor. Buradan ayrıldıktan sonra gidin onun elini sıkın. Benim kucak dolusu sevgilerimi iletin. Esas olan; bu şehre, millete, dünyaya hizmet. Biz bunun dışında kendine, kişiye, partiye, gruplara hizmeti reddediyoruz. Biz bu şehrin insanına hizmet hizmet etmeye geliyoruz."

"EKREM ABİNİZ OLMAYA GELİYORUM"

"Bu ülke için, şehir için herkes teminat olacak. Kimseyi ayırt etmeyeceğim, çocuklarımın biri burada onun huzurunda söz veriyorum: bu şehrin çocuklarımı benim çocuklarım. Bu şehrin gençleri; benim gençlerim. Ben onların Ekrem Abisi olmaya geliyorum. Bu şehrin kadınlarına eşimin huzurunda söz veriyorum: bu şehir kadın dostu bir şehir olacak."

Sizin yol arkadaşınız olmaya geldim. Bu 17 günde özellikle sürecin sağduyulu bir şekilde teminat altında olması için çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum. Çuvalların başında bekleyen demokrasi nöbetçilerine teşekkür ediyorum.

Benim yanımda sımsıkı duran Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. Yanımda her zaman dimdik duran İyi Parti'ye, Sayın Meral Akşener'e teşekkür ediyorum.

"İMAMOĞLU GÖREVİ UYSAL'DAN DEVRALDI"  HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!