Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İMAMIN YAKINLARINDAN SUÇ DUYURUSU

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde, geçirdiği trafik kazasının ardından kaldırıldığı Şevket Yılmaz Hastanesi'nde hayatını kaybeden emekli imam Yusuf İletmiş'in yakınları, doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

İMAMIN YAKINLARINDAN SUÇ DUYURUSU

Edinilen bilgiye göre, Yenişehir'de 12 Şubatta meydana gelen kazada, emekli imam Yusuf İletmiş, sürücü belgesi bulunmadığı iddia edilen E.A.G.'nin kullandığı 16 UN 727 plakalı aracın altında kaldı. Boş arsaya sürüklenen İletmiş, yaklaşık 20 dakika araç altında kurtarılmayı bekledi. Olay yerine çağrılan ambulansla önce Yenişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan İletmiş, durumunun ağır olması üzerine Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi'ne sevk edildi. Bir süre burada tedavi gören Yusuf İletmiş, taburcu edildikten sonra hayatını kaybetti.
Hastanede babasının sadece kırıklarının kontrol edildiğini, iç organlarının ihmal edildiğini iddia eden Cevat İletmiş, "Doktorlar ortopedi servisinde önce (Kalça kırığından dolayı ameliyat olabilir) dediler. Sonra vazgeçip dizinden demir takılarak sabit bir hale getirmek istediler. Bundan da vazgeçip alçıya alacağız dediler. En sonunda bunların hiç biri yapılmadan evde istirahat etmesinin hasta açısından daha iyi olacağı söylenip babamı taburcu ettiler" dedi.
Babasının taburcu edildikten 4 saat sonra tekrar fenalaştığını belirten İletmiş, "Onun akciğer embolisi geçirdiğinden şüphelendiler. Bizden damardan müdahalede bulunmak için katater istendi. 3 saatlik uğraştan sonra bulup getirdik. Ancak ertesi gün babamı kaybettik. Nasıl olur da böyle bir hastanede katater bulunmaz. Akciğer embolisinde en kritik hususlardan biri, en kısa zamanda müdahaledir" diye konuştu.
Ellerinde bulunan raporlara göre kazanın ardından babasının vücudundaki kırıkların dışında iç organlarının da zarar gördüğünü söyleyen İletmiş sözlerini şöyle sürdürdü:
"Pelvis kemiği kırığı hassas kırıklardan olup çok dikkat ister. Babamın taburcu olması ve daha sonra tekrar hastaneye götürülmesi esnasında çok hırpalandı. Çok hareket ettirilmesinden dolayı iç kanama meydana geldi. Kalça kemiğinden gelen pıhtı akciğere gidip emboliye ve nihayetinde babamın vefatına sebep oldu. Bu işin baş sorumluları babamın hiç bir şeyi yok diyen doktorlardır. Elimizdeki raporlara göre Şevket Yılmaz Hastanesi üroloji servisi 'Her şey normal' demiş fakat babamda böbrek yetmezliği çıktı. Genel cerrahi 'Her şey normal' demiş, babamda iç kanama çıktı. Yenişehir Devlet Hastanesi'nde 4 ünite kan verildi. Göğüs cerrahisi 'Bir sıkıntı yok' dedi, babamın akciğer zarında su toplandığı tespit edildi".
Hastanedeki doktorlar arasında iletişim kopukluğu bulunduğunu ileri süren Cevat iletmiş, ihmaller zinciri sonucunda babasının hayatını kaybettiğini söyledi. Bursa Barosu avukatlarından Muzaffer Baran ise, Yusuf İletmiş'in ölümünde doktorların ihmali bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını, olayı sonuna kadar takip edeceklerini söyledi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!