İlkay'dan memleketine dev yatırım

İngiltere'nin Manchester City takımında forma giyen İlkay Gündoğan'ın yaptıracağı Balıkesir Ticaret Merkezi'yle ilgili çalışmalar başladı.

İlkay'dan memleketine dev yatırım

İngiltere'nin Manchester City takımında forma giyen  İlkay Gündoğan'ın yaklaşık iki yıl önce 28 milyon lira vererek satın aldığı SGK  binasının yerine "Balıkesir Ticaret Merkezi" yapılacak. 

Tarihi Saat Kulesi ve Kuva-yi Milliye Müzesi yanında yer alan SGK'nın  bir süre önce yeni hizmet binasına taşınması üzerine atıl kalan ve güvenlik  çemberi içine alınan binanın yıkımına başlandı.

Yıkımın ardından inşa edilecek "Balıkesir Ticaret Merkezi", modern bir  alışveriş merkezi olarak hizmet sunacak.

Gündoğan'ın babası İrfan Gündoğan, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı  açıklamada,Balıkesir'e yakışır, kent estetiğine ve bölgenin tarihi dokusuna  uygun bir proje planladıklarını söyledi.

Yıkım sürecinin SGK'nın yeni hizmet binasına aksamalı taşınması sebebiyle iki yıl sonra başlanabildiğini belirten Gündoğan, "Bu, yatırımcı olarak  bizim kaybımız. Yıkım bittikten sonra planlanan 3-4 projeden birine karar  vereceğiz ve inşaat başlayacak." diye konuştu.

Ticaret merkezinin üst katlarında ofis, alt katlarında alışveriş  merkezi, bankalar, yeme ve içme alanlarının yer alacağını dile getirin Gündoğan,  "Yapının otopark sorunu olmaması için çaba sarf ediyoruz. Bizim için yerin altına  kaç kat inebileceğimiz önemli. O da yıkım sonrası çıkacak raporlara göre netlik  kazanacak. Yılbaşından önce 5 bin metrekarelik bu alana ilk kazmayı vurmak  istiyoruz." dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!