Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İlk performansıyla tam not aldı!

Türkiye'nin ve dünyanın en genç tasarımcılarından 25 yaşındaki Yasemin Yılmaz, ilk defilesini Kuruçeşme Oligark'ta gerçekleştirdi. Kurucusu olduğu Babgal markası altında 'Ruhunu Parlat' koleksiyonunu modeaseverlerin beğenisine sunan genç tasarımcı, ilk performansıyla tam not aldı!

İlk performansıyla tam not aldı!

Koleksiyonu için aylarca gece-gündüz çalıştığını belirten Yılmaz, 'Sadece gözlerimi kapattım ve hayal ettim. Bunu iş olarak değil, aşk olarak görmeye başlayınca, ortaya harika tasarımlar çıktı. Tek felsefem; abart, çoğalt ve parlat... Ben de parlatıyorum. Türkiye'de kendi tarzımı çok bulamayınca, 'Madem öyle ben yapmalıyım!' dedim. Benim giydirdiğim kadın son derece güçlü, özgüvenli, biraz fazla kadınsı ama her zaman masum! Babgal, 'Baby girl'ün kısaltılması. Tasarımlarda ne kadar dişi bir kadın görseniz de, mutlaka içinde bebek ve masumiyet var. Çalışmalarımda ruh halimden yola çıkıyorum' dedi.

'Rihanna'dan ilham alıyorum'

Tasarımları modaseverlerin beğenisini kazanan Yasemin Yılmaz, Beyonce ve Rihanna'yı giydirmeyi istediğinin altını çizdi. Genç tasarımcı, 'Rihanna'dan çok fazla ilham alıyorum. Bugün buradaysam, sebebi Rihanna'nın bana sağladığı motivasyondur' diye konuştu.

'NYFW hayallerim arasında basit kalıyor'

'İçimde koskocaman bir evren var' diyen tasarımcı, söylerine şöyle devam etti:

'New York Fashion Week'te yer almak filan benim hayallerimin yanında basit kalıyor. İçimde koskocaman bir evren var. Beş yıl sonra ben anlayacağım, 'Yaptım işte' diye... Kendi içimi doyurmuş olacağım. Dünyanın başına bir şey geldiğinde, 'Kadın devreye girmiştir' dedirtecek kadınlar, hep öz güvenli, hep parıl parıl olsunlar istiyorum.'

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!