Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İlhan Parseker'den 2012 yorumu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sayman Üyesi ve BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, "İnşallah 2013 daha fazla yatırım, daha ileri teknoloji, daha fazla istihdam ve daha çok kazanç elde edeceğimiz bir yıl olur" dedi.

İlhan Parseker'den 2012 yorumu

BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, BTSO aralık ayı meclis toplantısında 2012 yılını değerlendirdi, Türkiye olarak zor bir yılı selametle bitirdiklerini ifade eden Parseker, "Bir yandan komşularda yaşanan ve iç savaşa varan karışıklıklar, diğer yandan en büyük pazarımız olan Avrupa Birliği'nde yaşanan durgunluk. Bütün bu olumsuzluklara rağmen yüzde 3'e yakın büyüme, tek haneli enflasyon, tek haneli işsizlik, tarihi dip yapan iç borçlanma faizi ve Türkiye'yi yatırım yapılabilir ülke seviyesine çıkartan not artışı ile kapattığımız için mutlu olmalıyız" dedi.
Gelecek yıl iç pazarda bir canlanma yaşanacağı için muhtemelen bu yıldan daha rahat olacaklarını kaydeden Parseker, "Ancak küresel ekonomide zemin hala çok kaygan. Bu sebeple ihtiyatı elden bırakmamak gerektiğini hatırlatmak isterim. İnşallah 2013 daha fazla yatırım, daha ileri teknoloji, daha fazla istihdam ve daha çok kazanç elde edeceğimiz bir yıl olur" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!